fb pixel I jeden hit může vydělat na důchod: Hudební rychlokvašky, které udělaly díru do světa během pár minut – G.cz
Vyhledávání

I jeden hit může vydělat na důchod: Hudební rychlokvašky, které udělaly díru do světa během pár minut

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Žijeme ve světě, kde vám v pozici hudebníka stačí nahrát jeden velký hit k tomu, abyste se stali věční pro následující generace. Samozřejmě, že to musí být takový hit, aby se dal využívat ve filmech, videohrách, svatebních playlistech nebo při sportovních utkáních. A to se podaří jen málokteré kapele. Pár jich ale je, pojďme si některé připomenout.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 4.6.2021, 08:59

Stačí jeden hit

Být jednohitovou kapelou někdy znamená, že pak můžete dalších 20 let objíždět Evropu, kde vás nostalgičtí lidé rádi uvidí. A když se podaří, bude se vaše píseň objevovat v rodinných komediích s Adamem Sandlerem a hrát při finále Super Bowlu. Žít z tantiém a autorských práv je zkrátka sen každého muzikanta a někomu k tomu vážně stačí jen jedna chytlavá melodie.

Nyní si představíme hned 8 interpretů a jejich jednohitovou kariéru, na kterou nedokázali navázat už žádným dalším veleúspěšným dílem.

1. Vanilla Ice – Ice Ice Baby

Svou kariéru odstartoval jako tanečník v breakdance skupině Pep Busters. Díru do světa však udělal až s hitem Ice Ice Baby, který vznikl díky samplu Under Pressure od kapely Queen. Díky tomuto hitu prodal Vanilla Ice přes 20 milionů desek, a zapsal se tak do historie hudby.

2. Wheatus – Teenage Dirtbag

Kapele Wheatus stačilo nahrát hit Teenage Dirtbag, který se v roce 2000 stal absolutním hitem na MTV. V songu se objevuje i herec Jason Biggs, jehož známe především jako protagonistu z filmu Prci, prci, prcičky. Píseň však vznikla pro film Křupan, jenž takový úspěch neměl.

3. Nena – 99 Luftballons

Německá legenda Nena, která vznikla v západním Berlíně, se proslavila díky písničce o 99 rudých míčích. Ta existuje v německé i anglické verzi, a vlastně bohužel i v české od kapely Tři sestry.

4. Spin Doctors – Two Princes

V 90. letech prodala tato kapela přes 10 milionů desek, a to vše díky Two Princes. Díky tomuto hitu se newyorští mlaďoši stali hvězdami 90. let.

5. 4 Non Blondes – What`s Up

Tento alternativní rock z Kalifornie, ve kterém hrály jen ženy, se sice rozpadl v polovině 90. let. Zanechal však po sobě jeden velký hit, který známe dodnes. Píseň What`s Up v roce 1993 vítězila v žebříčcích hitparád.

6. Haddaway – What is love

Tato taneční hymna z roku 1992 se stala ještě větším hitem díky šílené komedii Noc v Roxbury s Willem Ferrellem. Haddaway jakožto eurodance z Německa dokázal zabodovat po celé Evropě a následně i po celém světě.

7. Village People – YMCA

Věděli jste, že YMCA znamená zkratku pro křesťanské sdružení mladých lidí? Zároveň se jedná o jediný hit kapely Village People, který je zařazen mezi 100 největších tanečních songů 20. století podle hudební stanice VH1.

8. Lou Bega – Mambo No. 5

Německý zpěvák Lou Bega dokázal se svým hitem Mambo No. 5 zbourat všechny žebříčky hitparád. Stačilo mu k tomu spojit swing, latinskou muziku a pop.

Podobné články

Doporučujeme

Další články