Neskutečná prdící dolina Miloše Zemana – G.cz
Vyhledávání

Neskutečná prdící dolina Miloše Zemana

Po tomhle by prděl i Idi Amin (ugandský diktátor)
Zdroj: Profimedia.cz

Prezident České republiky nás začíná seznamovat s kvalitou své prostaty. Pojďme se seznámit též s kvalitou jeho střevních plynů.

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 29.4.2015, 18:06
Plíce mám naprosto čisté, právě proto, že kouřím...“ „Prostatu mám jako panic...,“ to jsou věty, které ze svých úst vypustil Miloš Zeman při návštěvě Středočeského kraje.

Nikoho už nepřekvapují často absurdní věty a názory, kterými hlava států obdarovává veřejnost. Čím déle je ale v prezidentském úřadu, tím více nás seznamuje s detaily nejen svého myšlení, ale i své tělesné schránky. Pokud to tak půjde dál, za rok už budeme informováni nejen o podrobnostech jeho prostaty, ale třeba i o tom, proč je zdravotně nevhodné holit si varlata, nebo o tom, jak skvěle fungují jeho střeva.

Oceňujeme Zemanovu bezbřehou otevřenost – zbořme zábrany. Pojďme si teď něco říct o tom, proč a jak Miloš Zeman prdí.

Miloš Zeman má ve svém trávicím traktu několik litrů různých plynů. Je to tak správné a přirozené. Jen jim nesmí Miloš zamezit volný průchod.

Zemanův trávicí systém vytváří v průměru asi deset flatulenčních příhod (lidově prdů či větrů) denně. Milošův prd má v průměru 110 ml, prd jeho ženy 80 ml. To je ale dáno pouze tím, že Milošovy ženy jsou v průměru menší.

Celkové množství plynu, který přes den pan prezident ať vědomě, či nevědomě vypustí do okolí, se pohybuje kolem jednoho litru. Celý jeho trávicí systém je ovšem trvale naplněn až šestinásobně větším množstvím plynů.

Odkud se ty plyny v něm berou?
Většinu jich spolyká při jedení nebo pití, ale stejně tak i při občasném polknutí slin. Nervózní lidé, jako je Miloš Zeman, mají větší problémy s plynatostí právě proto, že polykají ‚nasucho‘ častěji a urputněji. Další část plynů pochází z činnosti bakterií v prezidentských střevech. Malá část se může dostávat do střev z krve přes střevní stěnu pana Zemana, ale tenhle proces probíhá spíše opačně – střevní plyny se naopak absorbují do krve. Tímhle způsobem se například zbavuje většiny oxidu uhličitého, který ve střevech vytvářejí ‚přátelské‘ bakterie, jež hlavě státu pomáhají trávit.

Co způsobuje Milošův smrad?
Sloučeniny síry a mastné kyseliny. Většinu jeho ‚tělesných‘ plynů tvoří bezzápachové látky. Zápach způsobuje jen málo sloučenin, které se tvoří buď proto, že má Miloš velké množství střevní mikroflóry podporující trávení, zvláště pokud navíc hodně jí. Tenké střevo pak nestíhá absorbovat do krve plyn vznikající při trávení prezidentského majestátu.

Nebo proto, že má pan Zeman naopak střevní mikroflóry málo, a pokud navíc hodně hltá, nestihne se v jeho tenkém střevu všechno řádně strávit a rozložit. V jeho tlustém střevu se pak na vše vrhnou kvasinky a cizopasnické bakterie – dochází ke kvašení a hnití v prezidentských útrobách.

Největší riziko představují v obou případech bílkoviny, složitější sacharidy a vláknina. Paradoxně mnoho z látek, které mají ‚protirakovinné účinky‘, může zároveň způsobovat smrdutou plynatost, ale to pan prezident při své inteligenci jistě ví.

DUSÍK <90 %
Ze vzduchu
spolykaného při konzumaci potravy (bez zápachu, nehořlavý)
VODÍK <50 %
Produkt střevní mikroflóry (bez zápachu, hořlavý)
CO2<30 %
Ze spolykaného vzduchu a z aerobních střevních bakterií
METAN <10 %
Produkt střevní mikroflóry, hořlavý, bez zápachu
C4H8O2 <5 %
Kyselina máselná (a další mastné kyseliny). Produkt bakterií, které v tlustém střevě požírají vlákninu.
SÍRA <5 %
Přítomná v mnoha sloučeninách. Produkt vznikající při rozkladu
bílkovin.

I když Miloš hodně prdí, nemusí smrdět!
V tom případě se do České republiky vládnoucího těla dostává přebytek plynů zvnějšku ústy. Nejrizikovější je v tomhle ohledu pití nápojů s bublinkami (pivo), pití brčkem, hltání potravy a žvýkání žvýkaček. Zhoršuje to taky nedostatek pohybu.

Naopak fyzická námaha, zejména břišních svalů, zlepšuje peristaltiku a prokrvení střev, která jsou díky tomu schopna vstřebat do krve mnohem více plynů. Jenže Miloš má sedavé zasedání.

Co se stane, když bude Miloš prdy zadržovat?
Stát se může spousta věcí.
Nejdřív dojde ke zpětnému pohybu jeho plynů vzhůru trávicím traktem. Způsobí to tlak na žaludek, játra a jiné vnitřní orgány. A to dokonce tak velký, že bude mít pocit infarktové bolesti srdce. Navíc se budou zadržené plyny vstřebávat přes tenké střevo do krve, což v případě sirovodíku nebo metanu, který se mu předtím vytvořil v tlustém střevě, může vést k závratím, mdlobám, bolestem hlavy... teoreticky byste se tak mohl i otrávit, i když žádný podobný případ zatím zaznamenán nebyl.


Všichni lidé, nejen prezident Zeman prdí...
Ano, mluvíme-li tedy o živých lidech. Prdí Babiš i Vratislav Mynář. Člověk začne vypouštět plyny několik hodin po narození a prdí ještě několik hodin po smrti.

Může prd Miloše Zemana zabít?
Ano, zabít se může prakticky čímkoli, když bude dostatečně vynalézavý. Na stránkách Darwin Awards je zveřejněn příběh člověka, který si sestrojil speciální zařízení – něco jako plynovou masku s dlouhým chobotem. Masku si nasadil na obličej, chobot zavedl do konečníku… a udusil se.

Existují ale také historky z druhé světové války o pilotech bombardérů B-17, které operovaly ve výšce až 6000 metrů. Jejich kabiny ovšem nebyly přetlakové, což mělo za následek roztažení plynů ve střevech posádky a jejich protržení. Americké letectvo prý tak přišlo o mnoho desítek mužů.

Kromě Miloše, které zvíře nejvíc prdí?
Kupodivu to nejsou krávy ani jiný dobytek, ale mravenci. Produkují několikanásobně více metanu a oxidu uhličitého než lidstvo a jeho průmysl.

Je možné Milošův prd konzervovat?
Zemanův vítr asi ne, ale opět se dostáváme k mravencům a dalšímu hmyzu. Jejich konzervované větry nacházejí občas paleontologové v jantaru – spolu s hmyzím jedincem je v něm zalitý i jeho poslední anální výdech.

Neznámějším umělcem, který dokázal svými ‚větrnými dovednostmi‘ plnit několik desítek let hlediště divadelních sálů, byl Joseph Pujol (1857–1945) aka Le Pétoman (česky: Prdič). Označení umělec možná není úplně přesné. Ale Pujol nebyl ani obyčejný komediant, za něhož ho mnozí považovali, nýbrž spíše sportovec a výrazový umělec, jako jsou třeba artisté. Dokázal totiž ovládnout jemnou motoriku břišních a svěračových svalů, díky čemuž uměl do tlustého střeva nasát vzduch, a pak jej dovedně vypouštět. Dokázal tak hrát na flétnu, potahovat z doutníku a zhášet svíce z půlmetrové vzdálenosti. Proslavil se také dovedností ovládat větry zvukově, melodicky a rytmicky – uměl třeba bouřku, výstřely z děla a francouzskou hymnu. Štafetu po něm symbolicky převzal současný asi jediný světový flatulista, který si říká Mr. Methane. Kdysi dělal strojvedoucího, ale dnes se tento Brit věnuje svému řemeslu profesionálně. Schopnost nasávat a vypouštět vzduch řití objevil v patnácti letech při cvičení jógy. Že by nějaká nová odnož – ánáljóga?

Mr. Methane přímo v akci zde:

Anketa

Myslíte si, že by Miloš Zeman měl pokračovat v seznamování široké veřejnosti se svým nitrem?

Anketa se načítá...

Chcete-li být jako pan Miloš a navíc tomu dodat ten správný šmrnc a šmak, zde je skvělý, rychlý a jednoduchý recept na cibulové kroužky v pivním těstíčku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články