fb pixel "Tohle moje dítě rozhodně nikdy neuvidí": Poslední film Karla Gotta je propadák. Pohádka Když draka bolí hlava sklízí jen kritiku – G.cz
Vyhledávání

"Tohle moje dítě rozhodně nikdy neuvidí": Poslední film Karla Gotta je propadák. Pohádka Když draka bolí hlava sklízí jen kritiku

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Co vznikne, když spojíte dvouhlavého draka s hlasem Libora Boučka, Kačku Brožovou, kubánského módního návrháře Osmanyho Laffitu a Karla Gotta? Dostanete 63. nejhorší snímek na ČSFD, pohádku Když draka bolí hlava. Mistrův poslední filmový počin si odbyl televizní premiéru a je až neuvěřitelné, jak špatné reakce sklízí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.12.2019, 14:54

To se nepovedlo

Bývaly doby, kdy se u nás i za zhoršených podmínek točily dobré filmy a dobré pohádky. Takové, ke kterým se i desítky let po premiéře člověk velmi rád vrací. Poslední roky jakoby snad ale někdo filmařům nakukal, že české dítě má stěží prodlouženou míchu a je úplně debilní. Jak jinak si vysvětlit, že každý rok vznikne nějaký film pro nejmenší, ze kterého je diváku mdlo už po úvodní scéně?

V neděli 1. prosince si po Slovensku odbyla televizní premiéru koprodukční pohádka Dušana Rapoše Když draka bolí hlava i u nás. Pokud jste nestihli, na Prima MAX to poběží ještě 4. prosince, nebo pak na Primě 8. prosince. Protože jednou je málo, abyste vůbec uvěřili, že tohle opravdu někdo zaplatil a natočil.

Příběh je poměrně jednoduchý. Barborka (tu hraje Gottova dcera Charlotta Ella) s Tomíkem tráví prázdniny u babičky (Kamila Magálová) a dědy (Karel Gott) v kovárně pod Dračí skálou, kde pracuje i netradiční pomocník, dvouhlavý dráček Čmoudík. Čmoudík vypadá jako obtloustlá želva ninja, jedna jeho hlava mluví českým hlasem Libora Boučka, druhá slovenským hlasem Igora Timka. Ještě nekončíme!

Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi (hraje ho Miroslav Noga a z nějakého důvodu je namaskovaný tak, že vypadá přesně jako premiér Babiš. Důkaz najdete v galerii na konci článku). Děti ale stihnou být zpraveny i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a páru klokanů, o tom, kdy draci tančí hip hop nebo jakou moc má 100 let nemytý dračí zub.

Ano, vše výše uvedené jste si přečetli správně. Pohádka, která je tak bizarní, že v ní Češi mluví slovensky a Slováci česky, měla za úkol ukázat sounáležitost a stále trvající pospolitost mezi zdejší republikou a našimi východními bratry. Místo toho ukázala, jak hluboko může kinematografie klesnout.

Na ČSFD má tenhle skvostný kousek 14 % a momentálně je 63. nejhorším filmem vůbec. "Dospěl jsem k názoru, že pan Rapoš nesnáší děti a hulí víc, než basketbalisté Jamajky na oslavě narozenin Jiřího X Doležala," hodnotí na největší filmové databázi v našich končinách ještě celkem střídmě uživatel maverick10. Jiní se tak na uzdě nedrží: "Kdo podporuje natáčení takových sra*ek tím, že na ně chodí do kina a ještě za ně platí, tak si skutečně zasluhuje podobné utrpení," myslí si Petr Kocanda alias Lokutus.

Inu, poslední film s nedávno zesnulým Mistrem se prostě nepovedl a bohužel je třeba si říct, že i slovensky žvatlající Karel Gott na tom má lví podíl. Na druhou stranu, na stupidní dialogy, polodementní story a předimenzované vyprávění nemá. Z tohohle počinu ani zdaleka nebolí hlava jenom draka. Dost možná i někoho z toho 1,06 milionu lidí, kteří zatoužili ještě jednou vidět živého Slavíka a toto dílo včera na Primě sledovali.

Podobné články

Doporučujeme

Další články