fb pixel 5 českých pohádek, kterých jsme se jako děti nejvíc báli – G.cz
Vyhledávání

5 českých pohádek, kterých jsme se jako děti nejvíc báli

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Že nechávat děcka civět na televizní pohádky je špatná výchova? Pche, nás televize odkojila a podívejte se na nás! Tolik skvělých věcí jsme si z klasických českých (nebo československých) filmových pohádek odnesli! Třeba pár celoživotních traumat, jejichž vznik v mladém věku nás pořádně zocelil proti hrůzám a nástrahám dalšího života. Následujících pěti snímků jsme se my báli nejvíc. Co vy?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.4.2018, 16:08

1. O Janovi a podivuhodném příteli

Nejhorší pasáž? Zámecká zahrada plná kamenných soch s živýma očima. Tak v koprodukční pohádce končí všichni nápadníci krásné princezny Agnes, kteří neodpoví správně na její záludné otázky. Záhadný závěr je pro dítě navíc dokonale matoucí...

2. Pták Ohnivák

Děsivý Karel Roden s černou rtěnkou jako hlavní záporák, děj, co se většinou odehrává v černé kobce, Marián Labuda, co se s nožem sápe po princezně, čarodějovo srdce ve skále, smrt bratra hlavního hrdiny... Na pohádku trochu moc temnoty, ne?

3. Spravedlivý Bohumil

Spravedlivý Bohumil je dost otřesná televizní pohádka, kde je Jitka Schneiderová coby mrtvá princezna natřená na černo. Záběry na její obarvený obličej s vytřeštěnýma očima nás děsí dodnes.

4. O sirotkovi z Radhoště

Michal Dlouhý jako sirotek z Radhoště, který místo o život přijde ke štěstí. Vlastně docela standard, až na několik scén svůdné Míši Kuklové jako zakleté lulkyně. To„lu-lu-lu-lůů“ předznamenávající její příchod bylo sakra strašidelné. A to, jak zákeřná postava Martina Huby chraplákem říká „křivák“, to je taky něco.

5. Mahulena, zlatá panna

Z pohledu dospělého filmového fanouška dost zajímavý počin, pohádka chytře převedená do pohanské společnosti, tím pádem poměrně uvěřitelná, víc připomínající fantasy. Pro malé dítě příšerně opravdově vypadající příběh s takřka hororovým hudebním podkresem.

A tady 5 oblíbených seriálů našeho dětství.

Podobné články

Doporučujeme

Další články