fb pixel Tinder zachrání homosexuály před trestem smrti: V nebezpečných zemích zatají jejich orientaci – G.cz
Vyhledávání

Tinder zachrání homosexuály před trestem smrti: V nebezpečných zemích zatají jejich orientaci

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Tinder posunul svou seznamovací aplikaci zase o krok vpřed, když odhalil novou funkci s názvem Traveler Alert, která ochrání homosexuální jedince v zemích, ve kterých je náklonnost ke stejnému pohlaví ilegální. V případě, že se tak stane, aplikace skryje profil uživatele.

Martin Miko
Martin Miko 26.7.2019, 15:40

Tinder chrání LGBT

Novým heslem oblíbené seznamovací aplikace Tinder by mělo být „Pomáhat a chránit“, jelikož za novou funkci, kterou pojmenoval Traveler Alert, si ji zaslouží. Nová funkce si dává za cíl bránit homosexuální uživatele aplikace, kteří by mohli být stíháni v některých zemích. Na planetě i v roce 2019 existuje na 70 států, ve kterých je homosexualita nelegální a hrozí za ni různé typy trestů.

Právě seznamovací aplikace totiž v některých těchto zemích justice využívá k vyhledávání homosexuálů. Tento případ je znám například v Egyptě, kde využívala policie aplikací typu Grindr k pronásledování gayů. Podobným způsobem by mohl být totiž využíván i Tinder, čehož se vývojáři aplikace obávají. Proto se těmto lidem v případě návštěvy „nebezpečné“ země ukáže na mobilním telefonu varování. Pokud se přesto uživatel rozhodne aplikaci použít, bude informace o orientaci skryta, čímž bude chráněn.

Nejedná se jen o Egypt, ale i o Saudskou Arábii, Nigérii, Irán nebo Somálsko, kde homosexuálním párům hrozí trest smrti. V jiných zemích pro změnu hrozí homosexuálům i 10 let vězení.

Aplikace Tinder v září oslaví 9 let na trhu a bezpochyby se jedná o jednu z nejpopulárnějších seznamovacích aplikací na světě. Uživatelé oceňují především jednoduchost, takže se nemůžeme divit, že aplikaci denně použije přes 10 milionů uživatelů po celém světě.

A zde vás zaručeně pobaví šílený příběh české rodinky, která vyrazila k moři.

Podobné články

Doporučujeme

Další články