fb pixel The Sherlocks, Husky Loops a Karlín v rytmu britských kapel: Startuje festival United Islands! – G.cz
Vyhledávání

The Sherlocks, Husky Loops a Karlín v rytmu britských kapel: Startuje festival United Islands!

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Hudební víkend v Karlíně je tady! V pátek 31. května a sobotu 1. června bude probíhat 16. ročník mezinárodního multižánrového festivalu United Islands of Prague, který má letos podtitul „British Edition“, vystoupí na něm totiž řada britských hudebníků. Těmi nejočekávanějšími jsou kapely The Sherlocks a Husky Loops. Budes se také slavit 30 let svobody.

Václav Roman
Václav Roman 31.5.2019, 11:02

Karlín se převleče do britských barev

Na letošních United Islands of Prague vystoupí dobrá stovka interpretů. Festivalové dění odstartuje v pátek odpoledne na Karlínském náměstí kladenská skupina Zrní, po které bude následovat mladý a talentovaný irský písničkář David Keenan. Dále je v programu český rockový kvintet Povodí Ohře, dále přijde na řadu zlatý hřeb letošního ročníku. Tím je bezpochyby britská indie-rocková čtveřice The Sherlocks. Hlavní hvězda letošního festivalu dělala předskokany světoznámé kapele Arctic Monkeys.

The Sherlocks - Chasing Shadows

Nadupaný program

Pořadatelé „Ostrovů“ sází tradičně na co nejbohatší program, nebude to tedy jen o hlavní scéně Karlín stage před kostelem na Karlínském náměstí. V prostředí Kaizlových sadů vyroste letos „Ostrov svobody“ oslavující 30 let od pádu železné opony. Zde vystoupí třeba polští rockeři Trupa Trupa či němečtí The Deadnotes. Diváky se pokusí roztančit maďarská partička Saverne či bratislavské trio Walter Schnitzelsso. Nebudou chybět ani umělci z České republiky jako kapela The Atavists, raper MC Gey nebo objev Sergeant Jammer.

Ze sobotního programu musíme vyzdvihnout trio londýnských rockerů Husky Loops. Tato nadějná britská indie-rocková skupina vystoupila v minulém roce na festivalu Metronome. Z dalších aktérů zmiňme skotskou kapelu The LaFontaines či anglický písničkář Alasdair Bouch. Z českých interpretů program obohatí Kapitán Demo a indie-rocková kapela Save The Emotion.

Husky Loops - Tempo

Nebude chybět ani burza vinylů

V sobotu se dění rozroste z Karlínského náměstí po celé Křižíkově ulici až k Invalidovně. V této části Prahy to bude tepat kulturou. Kromě hudebníků z různých koutů světa se můžete těšit na bohatý doprovodný program. Bude tu prostor pro buskery, filmy, výstavy a mnoho dalšího, jako třeba burzu vinylů, na které budete moci nakoupit, vyměnit, nebo prodat gramofonové desky.

Po vstupenkách se pídit nemusíte, neboť celá tato akce je zadarmo. Kompletní program festivalového dění najdete na oficálních stránkách festivalu.

Malý výběr z programu letoštního ročníku United Islands si můžete projít v následující galerii:

A zde 6 dalších hudebních festivalů, na které byste měli v roce 2019 rozhodně vyrazit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články