fb pixel 6 hudebních festivalů, na které byste měli v roce 2019 rozhodně vyrazit – G.cz
Vyhledávání

6 hudebních festivalů, na které byste měli v roce 2019 rozhodně vyrazit

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Festivalová sezóna je pomalu tady a festivalů se na nás řítí tolik, že by v podstatě bylo možné plynule celé léto přejíždět z jednoho na druhý. To by ale bylo pěkně náročné, proto jsme vybrali 6 festivalů, které by vám v roce 2019 neměly utéct. Vstupenky už jsou v předprodejích k dispozici (mnohdy ještě za zvýhodněnou cenu) a vystupující kapely odtajněny, takže je nejlepší čas začít plánovat.

Václav Roman
Václav Roman 29.3.2019, 10:34

1. Colours of Ostrava

V areálu Dolních Vítkovic v Ostravě se letos opět chystá jedna z nejlepších tuzemských akcí. V roce 2019 se bude festival Colours of Ostrava konat už po osmnácté a k plnoletosti přijedou zahrát například legendární The Cure. Kromě této rockové kapely se můžete těšit ještě třeba na Florence and the Machine, Rag’n’Bone Man, Shaka Ponk, Zaz či Mogwai. Čtyřdenní festival se bude konat od 17. od 20. července 2019. Vstupenky jsou v prodeji v sítích GoOut a Ticketportal. Jednodenní vstupenka vyjde na 1 990 Kč, čtyřdenní pak stojí v základní verzi 2 790 Kč a ve VIP 5 990 Kč.

2. Rock for People

Od 4. do 6. července 2019 se bude v Hradci Králové odehrávat jeden z největších rockových festivalů u nás. Ve Festivalparku vystoupí v rámci letošního Rock for People třeba Bring Me the Horizon, Eisbrecher, Rudimental či Franz Ferdinand. Třídenní vstupenku lze zakoupit za 1 990 Kč.

3. Metronome Festival

Metronome Festival proběhne od 21. do 22. června 2019 na holešovickém Výstavišti a zahraje zde například někdejší zpěvák Oasis Liam Gallagher či legendární Kraftwerk. Cena dvoudenní vstupenky na stání je 1 990 Kč, tato cena platí do konce března, pak se bude postupně zvyšovat a na místě vyjde tento druh lístku na 2 490 Kč. V prodeji je také limitovaná edice vstupenek s LP deskami – Liam Gallagher: As You Were.

4. Benátská noc

27. ročník festivalu Benátská noc (nebo prostě jen Benátská!) má být zahájen oslavou 80. narozenin Karla Gotta, kterého při této příležitosti mají doprovodit další dva zlatí slavíci Dalibor Janda a Petr Nagy. Vrcholem Benátské! budou určitě Europe, vystoupí také Richard Müller a Čechomor. Festival se bude konat v Liberci od 25. do 28. července 2019. Celofestivalová vstupenka se dá pořídit za 1 490 Kč.

5. SázavaFest

Uprostřed cesty mezi Prahou a Brnem (aspoň přibližně) se bude konat český TOP open air festival zvaný SázavaFest. Letos veselí v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou propukne 25. července 2019 a bude trvat až do 27. července 2019. Cena vstupenky na 19. ročník multikulturního a multižánrového festivalu činí na konci března 1 490 Kč. Ve Světlé nad Sázavou vystoupí Mirai, Wohnout, Tři sestry či David Koller.

6. Brutal Assault

V pevnosti Josefov u Jaroměře proběhne od 7. od 10. srpna 2019 metalový festival Brutal Assault, jehož headlinery budou třeba Parkway Drive. Vystoupí také Azusa, Caspian, Combichrist či Nordjevel. Vstupenky za 2 450 Kč lze zakoupit v síti Ticketportal.

Další letošní festivaly vám představíme zase příště. Na přehled hlavních hudebních festivalů včetně termínů jejich konání se můžete podívat zde.

České hudební festivalové léto jako tradičně zahájí Votvírák, jehož letošní ročník slibuje opět hodně nadupaný program.

Podobné články

Doporučujeme

Další články