fb pixel Teror na Novém Zélandu: Vraždu 50 lidí útočníci vysílali živě, na zbraních měli jména dalších "bojovníků" – G.cz
Vyhledávání

Teror na Novém Zélandu: Vraždu 50 lidí útočníci vysílali živě, na zbraních měli jména dalších "bojovníků"

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Střelba ve dvou mešitách ve čtyřsettisícovém novozélandském městě Christchurch si vyžádala životy nejméně 50 lidí. Informaci médiím potvrdila premiérka země Jacinda Ardern. Teroristé útok vysílali živě, policie už zadržela tři muže a ženu. Zřejmě šlo o organizovanou akci, na zbraních byla jména dalších, kteří se údajně chystají zabíjet. Úřady vyzvaly všechny mešity v zemi, aby zavřely.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 18.3.2019, 11:01

Teror je zpět

Tentokrát je to ale trochu jinak, než jak jsme si už téměř zvykli před několika lety, kdy proběhla série teroristických útoků v několika evropských městech. Tentokrát zřejmě organizovaná skupina zaútočila na dvě mešity ve městě Christchurch. Teroristé byli vybaveni velkým množstvím zbraní a výbušnin. Na zásobnících a dalším vybavení měli bíle zapsána jména údajně dalších souputníků a míst chystaných útoků. Jeden ze střelců měl na pušce také napsáno "kebab remover".

„Dnešek je jedním v nejtemnějších dnů historie naší země. Mnoho z těch, kteří byli střelbou zasaženi, jsou migranti či uprchlíci. Vybrali si Nový Zéland jako svůj nový domov a je to jejich domov. Jsou jedněmi z nás. Člověk, který na nás spáchal toto násilí, mezi nás nepatří,“ reagovala premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardern na tragické události.

Útok si vyžádal nejméně 50 mrtvých, více než 30 zemřelo v mešitě Al Noor, zbytek v mešitě na Linwood Avenue. Útočníci celou akci živě streamovali na internet. Policie již zadržela tři muže a jednu ženu. Australský premiér Scott Morrison v reakci na útok uvedl, že jedním ze zadržených je občan Austrálie, dle médií se jmenuje Brenton Tarrant. Morrison ho označil za násilnického pravicového extremistu.

A tady si připomeňte teroristický útok na redakci Caharlie Hebdo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články