fb pixel Meghan Markle – G.cz
Vyhledávání

Meghan Markle

Rachel Meghan Markle se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles v Kalifornii.

V roce 2003 vystudovala divadelní umění na Severozápadní univerzitě v Illinois, poté začala pracovat na velvyslanectví USA v argentinském Buenos Aires. 

Herectví se věnovala ještě během studií, poprvé se jako herečka objevila v epizodě televizního seriálu General Hospital v roce 2002.

V roce 2009 si zahrála ve dvou epizodách seriálu Fringe. V roce 2010 hrála ve filmech Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě. V roce 2011 se objevila ve filmu Šéfové na zabití. 

Poprvé se provdala v roce 2011. Vzala si filmového herce a producenta Trevora Engelsona. Manželství se však do dvou let rozpadlo. 

V červnu 2016 se seznámila s britským královským princem Harrym a dne 27. listopadu 2017 byla oznámena jejich svatba. K té došlo 19. května 2018 na královském zámku Windsor. Z Meghan se stala vévodkyně ze Sussexu. 

15. října 2018 oznámil manželský pár, že je čeká narození jejich prvního dítěte.

Jejich první dítě se narodilo 6. května 2019 v brzkých ranních hodinách. Osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. je chlapec. Je sedmý v pořadí následníků britského trůnu. Chlapec po porodu vážil necelých 3,3 kilogramu. 

„Je to kluk! Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou přešťastní, že mohou oznámit narození dítěte,“ znělo oficiální prohlášení královského páru na instagramu. 

Syn dostal jméno syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor.