fb pixel Táta mi píše intimní maily, ze kterých já jsem pak hotový, říká muzikant Mirai v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Táta mi píše intimní maily, ze kterých já jsem pak hotový, říká muzikant Mirai v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

Pandemie koronaviru ho vykolejila zajímavým směrem. Ano, Mirai Navrátil by si klidně mohl stěžovat, protože jeho kapela byla na jaře rozjetá jako snad žádná jiná v Česku, mimo jiné získala cenu Anděl, pak začala rušit koncerty ve velkém. Osmadvacetiletý Mirai si ale nestěžuje.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 20.10.2020, 15:14

"Hlavně kvůli covidu jsem výrazně změnil životní styl," říká muzikant v novém dílu (NE)BLÁZNI. "Namísto vysedávání v dodávce a večeření baget na pumpě jsem začal chodit po horách a vracet se k tomu, co pro mě bylo extrémně důležité k dětství. Tedy ke sportu."

Vzpomínkou se vrací do doby, kdy navštěvoval druhý stupeň základní školy a na vysoké úrovní hrál tenis. Jeden čas dokonce trénoval na slavné akademii Nicka Bollettieriho, což je líheň světových jedniček, ale Mirai se v pubertě na tenisovou dřinu vykašlal.

"Začal gympl, já poznal vedle rakety i jiný strunný nástroj, totiž kytaru, do které jsem se zamiloval, ale hlavně mi došlo, že pro mě vrcholový sport není. Třeba Nadal je tak úspěšný ani ne proto, že by měl lepší údery než ostatní, ale protože má hlavu šampiona. A já ve sportu pravým šampionem nejsem."

Celý rozhovor s Miraiem

Přímo šampionem možná není, ale v posledních pár týdnech zvládl dva pozoruhodné výkony. V rámci závodu Beskydská sedmička ušel sto kilometrů přes všechny nejvyšší vrcholy Beskyd: "Už před polovinou závodu mi luplo v koleni," popisuje, "ale nějak jsem se do cíle dobelhal, respektive v posledních kilometrech jsem tam byl spíš donesen. Skončil jsem na kapačkách, ale večerní koncert jsem potom nějak zvládl, i když jsem ho absolvoval na vozíku..."

Začátkem října se pak Mirai stal mistrem republiky v racketlonu, což je čtyřboj složený ze stolního tenisu, badmintonu, squashe a tenisu. Hrál v kategorii smíšených dvojic: "Ani tohle bych nepřeceňoval," směje se v (NE)BLÁZNI, "měl jsem obrovské štěstí na turnajovou partnerku."

V rozhovoru mluví například i o tom, že by si rád zahrál alespoň pár písní na olympiádě v Japonsku, odkud pochází jeho matka.

Co mu vyprávěl na Havaji manažer zpěvačky LP? Co plánuje dělat do doby, než skončí přísná protipandemická opatření? A v čem se pokusí dostát slovům prezidenta Zemana?

Sledujte nový díl talk show (NE)BLÁZNI Tomáše Poláčka, tentokrát s Miraiem Navrátilem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články