Tanec, život, smrt, Climax: nový film Gaspara Noého je prý jeho nejlepší, odehrává se na divoké party – G.cz
Vyhledávání

Tanec, život, smrt, Climax: nový film Gaspara Noého je prý jeho nejlepší, odehrává se na divoké party

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Gaspar Noé patří k těm režisérům, které velebí užší kruh filmových nadšenců a ačkoliv má na kontě několik dost zásadních snímků, není to tvůrce pro multiplexy. O to víc nás zajímá jeho novinka Climax. Taneční horor je podle ohlasů z Cannes režisérovým vůbec nejlepším dílem, a to v jednom dokáže vzbudit nadšení.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 22.10.2018, 07:00

Mejdan roku

Třicet tanečníků, odlehlá chata, poslední večer tréninkového soustředění před výjezdem na velké turné po USA. Takový je setup nového filmu Gaspara Noého Climax. Žánrově se o počinu mluví jako o tanečním hororu nebo drogovém muzikálu. Že alkohol a další omamné látky budou hnacím motorem děje a zároveň leitmotivem celého snímku.

Upoutávka na film je doslova jako epileptikův sen. Blikající barvy, křečovité pohyby, světla, vysoký kontrast, křik... Vizuálně Climax na první dobrou evokuje Noého Vejdi do prázdna z roku 2009. V kontroverzním snímku o v Tokiu bloudících sourozencích je explicitně vyobrazen potrat i předávkování, je třeba na našem osobním žebříčku filmů, které jsou super, ale už je asi nepotřebujeme vidět podruhé, protože je to fakt síla. Do širšího povědomí se ale Noé dostal především díky devítiminutové scéně z filmu Zvrácený, která zobrazuje brutální znásilnění Monicy Bellucci.

O Climaxu se po uvedení na festivalu v Cannes začalo mluvit jako o režisérově vůbec nejlepším počinu, což v nás budí nedočkavost. Proto vyrazíme na speciální pražskou předpremiéru, které proběhne zvláštním způsobem - už ve středu 24. října se uskuteční tři paralelní projekce v Biu Oko, kinu Aero a kinu Světozor. Poté následuje afterparty ve vršovickém klubu Ankali a lze víc než předpokládat, že bude lazena tak, aby k snímku přesně sedla. Akce už je vyprodaná, což se ještě nikdy nestlao, ale můžete zkusit štěstí na facebookové události. Do standardní české distribuce se nový Noé dostane 1. listopadu.

A tady čtěte o novém Halloweenu, který do kin vrací Mike Myerse po dlouhých 40 letech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články