Mike Myers se vrací po 40 letech. A pořád chce dostat Jamie Lee Curtis – G.cz
Vyhledávání

Mike Myers se vrací po 40 letech. A pořád chce dostat Jamie Lee Curtis

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vyšinutý mladík, bílá maska, pracovní kombinéza a nabroušený nůž a touha zabíjet sestry - anebo ženy, u kterých se rozhodnete, že vám sestru připomínají. To je příběh Halloweenu, kultovního hororu, který nastavil pravidla slasheru, dal vzniknout kultovní sérii a po 40 letech se vrací s podle prvních kritik "konečně důstojným pokračováním". A taky s Jamie Lee Curtis v hlavní roli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.10.2018, 07:00

Mike se vrací

Původní Carpenterův Halloween z roku 1978 je kult, a to zcela oprávněně. Jedná se o jeden z pro žánr nejvýznamnějších snímků. Horor o vyšinutém Miku Myersovi, který zabije sestru a v dospělosti si vyhlídne jinou s tváří Jamie Lee Curtis, se stal nečekaným hitem a nastavil pravidla slasheru. John Carpenter napětí budoval pomocí ideálního načasování vstupu postav do záběru a náhlého zesilování zvuku, což je technika, která se v rámci hororových snímků v posledních letech zase vrací do módy. Byl to ale právě Halloween, který světu strašidelných filmů ukázal, jak skvěle to může fungovat.

Po 40 letech od premiéry prvního dílu početné série Haloweenů různé kvality přichází do kin zcela nový Halloween. Carpenter se stáhnul a spokojil se s prací na hudbě, režie se ujal průměrný David Gordon Green. To ale vlastně není důležité. Zásadní je, že s Myersem se vrací i jeho původní vyhlídnutá "oběť" Laurie Strode, kterou opět hraje Jamie Lee Curtis. Tu role v původním snímku proslavila a určila směr její kariéry.

Jsem v současnosti a Laurie žije v domě plném pastí a v nonstop strachu z vlastní minulosti. Mike Myers ji nepřestal děsit, ani když ho v průběhu let ubodali, zasteřlili, upálili, utopili, nicméně se v duchu žánru vždy dokázal vrátit a nyní pomalu dožívá zavřený v psychiatrické léčebně. Jenže co čert nechtěl, během převozu Myerse a dalších narušených kriminálníků dojde k nehodě autobusu a Mike se vydává lovit tu jedinou, která mu dokázala uniknout.

Zní to trochu klišovitě, ale to je prostě výsada hororů. První ohlasy na nové zpracování čtyři dekády starého nápadu zní jasně - konečně důstojné pokračování kultu. Na Rotten Tomatoes má snímek zatím 86 %, což je celkem slibné - na to, co to je. Do českých kin se film dostane 18. října, neváhejte.

A tady 10 filmů o tanečních mejdanech, po kterých se budete chtít vyndat a jít na nekonečnou párty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články