fb pixel Tak trochu jiný holčičí film: Rebelky kombinují bláznivý francouzský humor a evropskou gangsterku – G.cz
Vyhledávání

Tak trochu jiný holčičí film: Rebelky kombinují bláznivý francouzský humor a evropskou gangsterku

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Advent v kině, to jsou sentimentální komedie, pohádky a Hvězdné války. Nová francouzská komedie Rebelky je o ženách pro ženy, ale trochu jinak, než byste mysleli. Působí v programu jako pěst na oko, tím pádem je ale ideální oddechovkou od předvánočního shonu i kýče.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.12.2019, 07:24

Holky to chtěj taky

... A když říkáme "to", tak myslíme respekt, peníze a klid od úchylných kolegů. Sandra (Cécile De France) je bývalá miss Nord-Pas-de-Calais. Nemá práci ani vzdělání a její půvaby, na které celý dosavadní život spoléhala, už taky pomalu berou za své. Vrací se bydlet k matce a začíná pracovat v místní konzervárně. Tam musí mimo jiné odmítat návrhy svého nadřízeného. A jednou se to zvrtne tak, že nešťastnou náhodou způsobí jeho smrt. Bohužel jsou u toho přítomny dvě její kolegyně. Když se chystají zavolat pomoc, najdou ve skříňce mrtvého tašku plnou peněz. A v tu chvíli teprve začínají problémy.

Adventní čas je v kinech tradičně věnován třem typům filmů. Čekají se sentimentální předvánoční/zimní humoresky s romantickými zápletkami, animáky a jiné pohádky, na které se při nákupu dárků dají odklidit dítka a posledních několik let také nové epizody, případně spin-offy Hvězdných válek. Letošek není výjimkou, a tak francouzská komedie Rebelky působí jako příjemný černý kůň pro ty, které nezajímá nic z výše uvedeného.

První ohlasy popisují film jako typicky francouzsky bláznivou komedii smíchanou s evropskou gangsterkou a podmázlou feministickým tónem. Takže pokud máte, milé dámy, v plánu nějaký ten předvánoční sedánek s kamarádkami, počin Allana Mauduita může být to pravé ořechové. Do českých kin jde 5. 12.

Máte-li ale přeci jen náladu na něco standardního a například českého, premiéra čeká také novou komedii Špindl 2. A pokud to má být nejen české, ale i hezké, zkuste celovečerní Kutilské trampoty dobře známé večerníčkové dvojice Pata a Mata...

A další premiérou tohoto týdne je už druhý díl nové verze kultovního Jumanji s Dwaynem Johnsonem a Jackem Blackem v hlavních rolích.

Anebo určitě ještě stihnete britskou vánoční komedii Last Christmas s Emilií "Daenerys" Clarke v hlavní roli. Tady si můžete přečíst naši recenzi.

Další strana
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články