6 šílených komedií s hercem Jackem Blackem, které prostě musíte vidět – G.cz
Vyhledávání

6 šílených komedií s hercem Jackem Blackem, které prostě musíte vidět

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes oslaví 50. narozeniny americký herec, zpěvák kapely Tenacious D a hlavně komik Jack Black, kterého známe především z šílených komedií. Začínal v 90. letech jako herec velmi malých rolích ve velkých filmech. Většinou hrál někoho, komu Bruce Willis ustřelil ruku nebo obtloustlého kamaráda Johna Cusacka. Postupem času se však vypracoval v jednoho z nejobsazovanějších herců Hollywoodu. Zde je 6 filmů s Jackem Blackem, které byste měli vidět.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 28.8.2019, 10:54

1. Pekelná ženská (2001)

Jedná se o první větší roli Jacka Blacka. Snímek Pekelná ženská popisuje příběh tří celoživotních přátel, kterým do života vstoupí zákeřná manipulátorka Judith, která si „ochočí“ jednoho z kamarádů, jehož ve filmu hraje Jason Biggs (Darren). Nastává souboj dvou zoufalých kamarádů s manipulující psychopatkou o přízeň Darrena, který je až po uši zamilovaný. Naprosto šílená komedie s netradiční zápletkou vás zaručeně pobaví.

2. Těžce zamilován (2001)

Když guru zhypnotizuje v zaseknutém výtahu povrchního tlouštíka Hala, aby vnímal půvab žen na základě jejich vnitřní krásy, změní se hlavnímu hrdinovi život. Okamžitě se zamiluje do neuvěřitelně obézní, ale milé Rosemary, kterou hraje Gwyneth Paltrow. Zatímco on ji vidí jako nádhernou dívku, realita je zhruba o sto kilo jinde.

3. Škola ro(c)ku (2003)

Kytarista Dewey Fin miluje hudbu, jenže je vyhozen z kapely. Shodou okolností v místní škole hledají učitele. Rozhodne se vydávat za svého bratra a práci vezme. Učit však neumí, jenže při hudební výchově zjistí, že v jeho třídě je mnoho skvělých hudebníků, se kterými se posléze rozhodne založit školní kapelu. Velmi příjemná komedie s hudební tématikou zaručeně funguje při dlouhých deštivých nedělích.

4. Králové ro(c)ku (2006)

Další hudební komedie, ve které se představí Jack Black, tentokrát po boku kolegy z kapely Tenacious D. Ve filmu se objeví spousta hereckých i hudebních hvězd showbyznysu, čímž se snímek stává zajímavějším než ve skutečnosti je. Celý děj se točí okolo jakéhosi trsátka osudu, které z vás udělá rockovou hvězdu.

5. Závist (2004)

V Česku tento snímek nepatří mezi příliš populární, protože vlastně není ani příliš zábavný. Nicméně v něm hraje i Ben Stiller nebo Christopher Walken (Ano, to je ten člověk, co hraje ve všem.). Příběh pojednává o kouzelném vynálezu, který umí zázračně nechat zmizet psí trus, což samozřejmě nedává smysl, ale Nick Vandepark (Jack Black) na něm vydělá miliony. Ben Stiller je naštvaný, protože měl možnost do vynálezu investovat a stát se také milionářem, a tak postupně zuří a ztrácí vše, co mu ještě zbylo.

6. Boží zápasník (2006)

Další z bizarních komedií Jacka Blacka s názvem Boží zápasník (Nacho Libre) byla natočena v roce 2006. Pojednává o životě mexického kuchaře, který se rozhodne, že se z tíživé finanční situace dostane za pomoci wrestlingu. Nasadí proto masku a vyráží do ringu.

A zde si přečtete o novém animovaném seriálu od tvůrců Simpsonových.

Podobné články

Doporučujeme

Další články