fb pixel Tajuplný vandal Lord Hoven: Příběh nikdy neodhaleného fekálníka, který ničil VŠE – G.cz
Vyhledávání

Tajuplný vandal Lord Hoven: Příběh nikdy neodhaleného fekálníka, který ničil VŠE

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

O Vysoké škole ekonomické (VŠE) v posledních letech slýcháváme především v souvislosti s anonymním nahlašováním bomby v budově školy. V minulosti však VŠE nechvalně proslula především díky muži, jenž se podepisoval jako Lord Hoven. Jednalo se o tajuplnou osobu, která pomazávala výkaly školní toalety dlouhá léta. Nikdy se však nepřišlo na to, kdo to doopravdy byl.

Martin Miko
Martin Miko 2.2.2020, 15:07

Hnědý vandal útočí

Příběh tajuplného mazala fekálií sahá do roku 2007, kdy poprvé zaútočil na toalety na Vysoké škole ekonomické. V budově školy na Jižním Městě tehdy v kabinkách rozmazal výkaly po stěnách toalet, a navíc se podepsal zkratkou L.H. Později se ukázalo, že tato zkratka znamená Lord Hoven, z čehož se stal následně nezapomenutelný kult v tom nejhnědějším slova smyslu. Lord Hoven řádil hned několikrát, a to nejen mazáním výkalů po kabinkách. Vyžíval se například i tím, že močil do sedaček a pohovek na chodbách.

Spoušť, jakou po sobě Lord Hoven vždy zanechával, nutila lovce tohoto znečišťovatele přemýšlet nad tím, jak vše vlastně zvládá. Velikost znečištění v budovách školy totiž neodpovídala jedné běžné velké potřebě dospělého jedince, a proto se lidé domnívali, že nosí fekálie s sebou v pytlících nebo má abnormální velkou potřebu. Nicméně dopaden nikdy nebyl. V roce 2007 se tvrdilo, že tajuplný fekální vandal měl za sebou přes 106 znečištěných toalet. Obavy tento člověk, pravděpodobně muž, mít nemusel, jelikož v případě dopadení by mu hrozila pouze pokuta.

V roce 2008 obdržela VŠE anonymní dopis od Lorda Hoven, ve kterém se vysoké škole omlouval za to, že znečišťoval toalety svými výkaly. V dopise vše svedl na to, že zažíval špatnou životní situaci a „ty hovna“ už patlat nebude. Na konci dopisu se podepsal jako Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. V roce 2014 se však znovu začala objevovat jistá podezření, že je tajuplný Lord Hoven zpět. Někdo totiž rozmazal velké množství výkalů v přízemí domů po zdech. Nikdo však neví, jestli to nebyl nějaký jiný znečišťovatel, protože dodnes nikdo nezná jeho totožnost.

O zlých skutcích Lorda Hoven natočila dokonce reportáž i samotná TV Nova, což nebyl vrchol jeho mediální kariéry. V roce 2013 se totiž režisér Adam Sedlák rozhodl natočit půlhodinový studentský film L.H., který popisuje skutečný příběh o pátrání po fekálním vandalovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články