fb pixel Tajné obřady v uniformách SS a sušenkový dort ve tvaru svastiky: Poláci natočili unikátní reportáž zevnitř neonacistické scény – G.cz
Vyhledávání

Tajné obřady v uniformách SS a sušenkový dort ve tvaru svastiky: Poláci natočili unikátní reportáž zevnitř neonacistické scény

Reportáž polských reportérů zevnitř tamní neonacistické scény vzbudila velký ohlas. Reportáž je natáčena na mobilní telefony a skrytými kamerami. V družném obležení svých příznivkyň – nacionálně uvědomělých dam Podobný rozruch u nás vzbudil dokument Víta Klusáka Svět podle Daliborka, který ukázal život jednoho ze sympatizantů krajní pravice u nás. + DALŠÍ 1 FOTKA

Dokument Víta Klusáka Svět podle Daliborka před časem rozvířil vody, když dal lehce nahlédnout do duše českého neonacisty. Spíš než sondou do zákulisí extrémistické scény byl pohledem na život jednoho konkrétního, bizarního človíčka. Polští novináři nyní zašli dál a šokovali svůj národ detailní reportáží, která odhalila, jaké to je uvnitř tamních "holých hlav".

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.1.2018, 14:15

Hitler byl gentleman

... Takové prohlášení v mysli Čecha na první dobrou evokuje Miloše Zemana, Jiřího Ovčáčka a Peroutkův článek vlevo dole. Řekněte ale tuhle větu Polákovi a vzbudí to v něm něco úplně jiného. Reportéři investigativního pořadu televize TVN Superwizjer totiž zveřejnili reportáž ze samého jádra polské neonacistické scény a právě tam se velebení Adolfa Hitlera objevuje velmi často. A nejen to.

Pomocí mobilních telefonů a skrytých kamer se novinářům podařilo dostat na akce, kam nikdo stojící mimo uzavřenou holohlavou komunitu nevkročí. Redaktoři se dokázali infiltrovat například na tajný lesní obřad Hrdosti a nové doby, jedné z polských neonacistických skupin. Ceremonie se konala ve Slezsku nedaleko českých hranic a u příležitosti 128. výročí Hitlerova narození.

Večírek to byl vskutku se vším všudy. Kromě mužů v uniformách SS a wermachtu nechyběl dort se sušenkami ve tvaru svastiky, stejně tak velký planoucí hákový kříž a vůdcův portrét doplněný vlajkami třetí říše.

„Hitler byl skutečný gentleman, fascinoval ženy a děti ho milovaly. Byl velmi čestný člověk. Nikdy neklel a nepovoloval neslušné chování. Byl to jeden z nejlepších stratégů, vůdců a myslitelů všech dob. Měl vizi sjednocení národa. Vizi založenou na hrdosti, cti a oddanosti,“ tak zněl slavnostní přípitek vůdce skupiny Mateusze S. Ten je v hledáčku polských tajných služeb dlouhodobě, zhruba před deseti lety byl totiž vyšetřován kvůli plánování bombového útoku, nic se ale neprokázalo.

Neonacismus je v Polsku zejména v posledních měsících velkým tématem. V listopadu loňského roku vyšly v rámci tzv. Pochodu nezávislosti desetitisíce extremistů do ulic na protest proti vládě, ale i Židům, migrantům a homosexuálům.

A tady se podívejte na trend neonacistických gayporno videí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články