fb pixel "Tady je docela dusno, jaký je počasí na Kavkách?" 5 slavných momentů Petra Čtvrtníčka k jeho 55. narozeninám – G.cz
Vyhledávání

"Tady je docela dusno, jaký je počasí na Kavkách?" 5 slavných momentů Petra Čtvrtníčka k jeho 55. narozeninám

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Někdo zve Mistrem Karla Gotta, my jím zveme moderátora, komika a průkopníka politické satiry v Česku Petra Čtvrtníčka. Nebýt jeho a České sody, naše životy by vypadaly úplně jinak. Dost možná by ani neexistovalo žádné G.cz. Nejen Českou sodou je ale Čtvrtňa znám! U příležitosti jeho 55. narozenin jsme vybrali 5 jeho skvostných momentů, které máme rádi. Přihodíte něco?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.4.2019, 09:40

1. Trolling České televize

Pět let starý majstrštyk! Daniel Takáč dostal za úkol v přímém přenosu vyzpovídat Čtvrtníčka coby jednoho z herců v inscenaci Mnoho povyku pro nic, které tehdy premiérově uváděly Letní shakespearovské slavnosti. Nic náročného, pár otázek, vlastně spíš taková pozvánka... Zkušený moderátor ale netušil, že chytne Čtvrtníčka v rozverné náladě, dočká se pozdravu ve stylu Žlababy, otázek na počasí na Kavčích horách a rozboru puškvorce obecného coby vodní rostliny.

2. Reklama na Vodafone

Falešní sobi se stali legendou! Jedna z lepších reklamních kampaní byla ta, kterou uvedl Vodafone ve spolupráci právě se Čtvrtníčkem před Vánoci 2006.

3. Kampaň TOP 09

Předloňskou volební kampaň TOP 09 a jejich slogan "Neuhneme" nechme bez komentáře. Vsadit na Čtvrtníčka a černý humor ale fungovalo dobře a ve srovnání s kampaněmi ostatních stran to mělo aspoň trochu nápad.

4. ČVTV

Pirátský kanál Petra Čtvrtníčka v rámci DVTV fungoval mezi lety 2015 a 2017. Způsobem sobě vlastním zpovídal hosty z oblasti kultury i politiky. Byla to satira a byla to docela dobrá satira.

5. Čtvrtníček vs. Tachecí

Jakožto s průkopníkem české politické satiry proběhlo se Čtvrtníčkem mnoho rozhovorů, my máme rádi ten pro Český rozhlas, který velmi nepříjemně moderovala Barbora Tachecí. Čtvtrníček to ale ustál a držel se svého mystifikačního standardu - co myslí vážně a co ne? Nevíme a vědět to nechceme. Tohle slavné interview zároveň vždycky ještě víc prohloubí náš odpor k Barboře Tachecí. Takže win win.

A tady si přečtěte, co víme o znovuzrození České sody.

Podobné články

Doporučujeme

Další články