Návrat České sody: Fero Fenič chce v novém projektu mapovat lidový politický humor – G.cz
Vyhledávání

Návrat České sody: Fero Fenič chce v novém projektu mapovat lidový politický humor

Mistři slovních obratů Landsman a Břínek v celé své kráse! Vsaďte si na to, jestli je Jiří Ovčáček homosexuál. + DALŠÍ 1 FOTKA

"Jak to, že vaše dítě není čisté a bílé? A zkusila jste Árijec?" Česká soda je kult, a tak její fanoušky jistě potěší, že se producent a režisér Fero Fenič rozhodl k ní vrátit. Na úspěšný satirický pořad naváže novým projektem, který bude sledovat český lidový politický humor.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.1.2018, 18:00

Soda strikes back

Legendární fóry, hlášky, co zlidověly... Satirický pořad ČT Česká soda patří k 90. letům u nás stejně jako Václav Havel, kupónová privatizace a knír Petra Čtvrtníčka, který coby moderátor zpráv právě v Sodě zdobí jeho tvář. Teď to vypadá, že se k němu jeden z jeho režisérů a potažmo duchovních otců, producent Fero Fenič, hodlá vrátit.

Nepůjde o nové díly seriálu, Fenič se rozhodl pro úplně nový webový projekt, který ale na Českou sodu přímo naváže. Zabývat by se měl, jak jinak, českým lidovým politickým humorem. Doba k takovému kroku je to víc než příhodná - víc tak kvalitních, nosných témat a námětů pro politické fóry už v Česku asi (snad) nikdy mít nebudeme.

Web www.ceskasoda.cz chce Fenič spustit na podzim, po prázdninách by ale měl proběhnout zkušební provoz pro přátele a dobrovolníky, co s projektem pomohou. „V podstatě už mám všechno připraveno. Portál by měl obsahovat videa, texty či fotografie, kam budou moci přispívat všichni zájemci. Mělo by to být seřadiště českého humoru, který se dnes objevuje na různých adresách, koluje sociálními sítěmi či maily a nemá jedno místo, kam by se tento český potenciál soustředil,“ řekl médiím.

My předpokládáme, že se tam za nás dostanou minimálně koláže TMBK! Feniči, čekáme na telefon!

A tady si připomeňte volební spot TOP 09 s Petrem Čtvrtníčkem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu