fb pixel Superman & Lois dokazují, že Muž z oceli nejlépe funguje v telce – G.cz
Vyhledávání

Superman & Lois dokazují, že Muž z oceli nejlépe funguje v telce

Zdroj: CW

Superman & Lois je nejnovějším seriálovým přírůstkem širokého Arrowverse, ale z prvního dílu byste to neměli šanci poznat. Je to prostě jen většinu času příběh trochu jiné rodiny. Což je dobře. Ne každý může sledovat osm seriálů najednou, že. Zaplaťpánbů, Superman si vystačí i sám.

Jan Studnička
Jan Studnička 24.2.2021, 16:17

Nádech nostalgie

V devadesátých letech běžel v televizi seriál, který se v originále jmenoval Lois & Clark, ale v Česku se vysílal pod zjednodušeným názvem Superman nebo Nový Superman. Pro řadu z nás děcek to byl náš hlavní přísun Supermana vůbec. Na sedmdesátkových filmech jsme nevyrostli a hlavně neměly to, co bylo na Lois & Clarkovi to nejlepší - Teri Hatcher. Vedle Scullyové největší televizní crush devadesátek.

Teri se pak ale uprgadovala do Zoufalých manželek a s výjimkou toho podivného emo filmu od Bryana Singera jsme museli na dalšího Supermana čekat až do éry Zacka Snydera. Leckdo se ale shodne na tom, že DCEU Muž z oceli není úplně klasický Superman. Naštěstí se teď Lois s Clarkem vrací skrz takzvané Arrowverse.

Pokud pojem Arrowverse neznáte, je to televizní univerzum, které spojuje DC superhrdinovské seriály od stanice CW. První byl pochopitelně celkem povedený Arrow, pak na něj navázal Flash, následovaly nějaké teamovky, Batwoman, Black Lightning… a sem tam se seriálem mihnul Clark Kent nebo Lois Lanová. A teď mají konečně svůj vlastní seriál. Ten odkazuje přímo na devadesátkovou tradici.

Vítej zpátky

Tedy, ne úplně. Žádné tanečky kolem skryté identity nečekejte. Lois s Clarkem jsou dávno spolu, ona zná jeho tajemství, a dokonce spolu mají dva náctileté syny, dvojčata. Jeden je typický středoškolský atlet, ten druhý je náladový intelektuál.

Včera byla odvysílána první epizoda a ta zase jenom dokazuje, že Superman prostě nejlépe funguje v telce. Seriál totiž většinou nemá tendenci mířit vysoko nějakou epickou formou vyprávění, často proto, že zkrátka z finančních důvodů nemůže. A vyjma komiksů jsou stejně nejlepší supermanovské příběhy menší a intimní.

V první epizodě Superman & Lois mají nádech nejenom svého devadesátkového předchůdce, ale i prvních řad Smallville, a tak nějak to celé roztomile funguje. Navíc oba dva synkové umějí hrát dost dobře na to, aby alespoň drželi krok s ústřední dvojicí, na níž tedy celý seriál stojí.

Určitě nás čeká spousta akce, absurdních vědeckých vynálezů a vesmírných nepřátel… ale i když jen Clark unaveně griluje, máte tendenci se zubit, protože je prostě fajn mít Supermana zpátky v televizi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články