Superkapela Prophets of Rage složená z členů Cypress Hill, Public Enemy a Rage Against The Machine vydala debutové album

Obrázek uživatele Martin Miko
18.9.2017, 15:09

Když v roce 2016 ohlásily legendární kapely Rage Against the Machine, Cypress Hill a Public Enemy vytvoření společné superkapely, fanoušci byli štěstím bez sebe. Vzniklá forma Prophets of Rage během roku odehrála několik desítek koncertů a mezitím stihla nahrát novou desku, která vyšla 15. září pod labelem Sony Music.

Legendy 90s se spojily a vznikla superkapela

V pátek 15. září 2017 vyšlo debutové album pojmenované podle názvu kapely. Ačkoliv kapela vznikla v roce 2016, tak se v podstatě jedná o sázku na jistotu. Žánrové hudební legendy, které zažívaly vrchol své kariéry v 90. letech, se spojily a vytvořily nový kult, který vyprodává sály a burcuje davy na festivalech.

Šestičlenná rap-rocková superkapela ve složení Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, DJ Lord, Chuck D a B-Real se dala oficiálně dohromady na jaře 2016. Jejich repertoár se skládal z největších hitů všech tří kapel, které předělali do coververzí s živou kapelou. Do svého playlistu zařadili i písen No Sleep Till Brooklyn od Beastie Boys. Po vydání prvního oficiálního videoklipu Prophets of Rage a vydání singlu byli fanoušci nadšeni a očekávali vydání společné desky, která vyšla v polovině letošního září.

Recenze na debutovou desku jsou rozporuplné

Debutová deska Prophets of Rage byla nahrána ve studiu Fantasy Records a obsahuje 12 songů. Co se týče prozatímních reakcí světových hudebních kritiků, v recenzích se objevují smíšené názory. Album tak získalo průměrné hodnocení. Je velmi pravděpodobné, že jedním z důvodů je pokračování v udržování ohně s nádechem 90. let, kteří dnešní hudební kritici považují jako krok zpět. Držení se starých postupů si bezesporu své fanoušky najde. Deska se navíc nese duchu řešení politických témat a sociální nerovnosti mezi lidmi.

A TADY máte 10 nejvlivnějších fiktivních postav.


Komentáře