fb pixel Stalinista na Hradě? Komunisté vyšlou do prezidentských voleb Josefa Skálu – G.cz
Vyhledávání

Stalinista na Hradě? Komunisté vyšlou do prezidentských voleb Josefa Skálu

Zdroj: Profimedia

KSČM se rozhodla do prezidentských voleb vyslat svého bývalého místopředsedu Josefa Skálu. Ústřední výbor Komunistické strany Čech a Moravy se přitom rozhodoval mezi dvěma kandidáty, a to konkrétně mezi Skálou a bývalým předsedou Vojtěchem Filipem. Tohle budou ještě zajímavé prezidentské volby!

Martin Miko
Martin Miko 2.2.2022, 16:07

Komunista Skála chce být prezidentem

Když už se KSČM na podzim nedostala do Poslanecké sněmovny, rozhodla se v rámci prezidentských voleb z rukávu vytáhnout své stalinistické eso. Tím máme na mysli bývalého místopředsedu KSČM Josefa Skálu, který je známý především pro své ultralevicové názory. V těch zastává komunistickou ideologii. KSČM se mu v rámci ústředního výboru strany rozhodla dát přednost před bývalým předsedou Vojtěchem Filipem, který měl rovněž zájem o kandidaturu na naši příští hlavu státu. S touto informací jako první přišly Seznam Zprávy.

Skála získal od stranických špiček těsně většinovou podporu, tedy 46 z 91 hlasů. Je více než jasné, že Skála bude muset začít shánět podpisy od občanů, jelikož strana nemá žádné zastoupení v Senátu ani Poslanecké sněmovně.

„Než jej necháte onálepkovat různými novináři a samozvanými komentátory, zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak vám jednoznačně – nejste-li miliardář nebo tunelář – musí vyjít jako nejlepší volba,“ uvedla Kateřina Konečná (KSČM) v tiskovém prohlášení. Více informací, včetně toho, jak můžete Josefa Skálu v jeho kandidatuře podpořit, se dozvíte na tiskové konferenci ve čtvrtek 10. února ve 12 hodin v sídle KSČM v Praze, uvedla KSČM na svém oficiálním Facebooku.

Podle názoru internetových diskutérů nemá Skála proti ostatním kandidátům žádnou šanci. Komunisté se nejspíše pokouší udělat si propagaci ve volbách skrz zarytého stalinistu, který se veřejně hlásí ke KSČ, Gottwaldovi nebo Rusku.

Komunisté by se měli přeorientovat na aktuální témata, a ne neustále vytahovat staré tváře spojené s normalizací. Pokud si nevšimli, tak jim už dávno ujel vlak a jejich voliči, tedy důchodci, jim během let vymřeli. O tom svědčí i výsledky ve volbách, které pro ně nedopadly vůbec slavně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články