fb pixel Souboj náboženství – 6 bohů v aréně v souboji na život a na smrt – G.cz
Vyhledávání

Souboj náboženství – 6 bohů v aréně v souboji na život a na smrt

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.8.2015, 07:50

Dobrý den. Vítejte v naší online reportáži ze souboje náboženství, kdy hlavní náboženské tábory nominovaly své borce do arény smrti, kam šest bojovníků vejde a vyjde jenom jeden.

Počasí nám přeje, aréna se začíná plnit fanoušky a náboženští borci jsou patřičně nažhaveni do boje. Pojďme si tedy představit dnešní bojovníky.

Ježíš Kristus

Křesťané nominovali do dnešního souboje svou největší hvězdu, bývalého tesaře a prominentního syna samotného Boha, Ježíše Krista.

Ježíšovi bude letos 2016 let, váží 65kg a jeho bilance na profesionální úrovni je jedna výhra, jedna remíza, jedna porážka a jedno ukřižování. Pokud zrovna Ježíš nezápasí v aréně na život a na smrt, rád jezdí na kole, luští křížovky a chodí na procházky se svým bišonkem.

Ježíš má v ochozech silnou podporu svých fanoušků, mezi kterými můžeme vidět například i Papeže Františka, kterak třímaje v ruce kelímek s pivem mává nad hlavou transparentem s nápisem „Ježíš je náš“ a vykřikuje: „Ježíši hobluj“

Mojžíš

Židé do dnešního souboje nominovali Mojžíše. Ten se na tiskové konferenci před soubojem rozohnil a na dotaz novinářů, zda nevyšel z formy, přeskočil horlivě svůj stolek, zaťal pěst a začal všem vyhrožovat, že zařídí smrt všem prvorozeným.

Mojžíšův věk není znám, pouze se odhaduje, že se narodil někdy ve 13.století před naším letopočtem, takže je starší než Ježíš. Se svou váhou 75 kg patří spíš do kategorie střední váhy.

Mojžíš zde nemá žádnou podporu svých fanoušků, jelikož drtivá většina jeho fanoušků odmítla zaplatit za lístek, a ti, kteří byli ochotni zaplatit, lístky prodali se ziskem před arénou před začátkem souboje.

Buddha

Buddhisté neměli moc na výběr, a proto nominovali Buddhu. Ten dosáhl svého osvícení již dávno, takže není jasné, jakou má pro dnešní souboj motivaci.

Na tiskové konferenci se nevyjadřoval a pouze meditoval. Ostatně, když se podíváme do jeho šatny, tak medituje stále, takže je otázkou, zda bude ze šaten v meditační póze odnesen zřízencem do arény, nebo zda tam odejde sám.

Prorok Mohamed

Islámský svět nominoval na dnešek svého borce, proroka Mohameda. Tento nenápadný chlapík má za sebou již spoustu bojů a je pasován do role favorita dnešního souboje.

Prorok Mohamed je benjamínek celé dnešní akce, neboť nedosáhl ještě ani věku 1500 let. Co však ztrácí na zkušenostech, dohání dravým mládím.

Tvrdé fanouškovské jádro Mohameda mělo den před zápasem naplánovanou rvačku s příznivci Ježíše hned za městem, ale většina Mohamedových ultras se cestou odpálila v metru, takže ze rvačky nakonec sešlo. V ochozech má Mohamed fanoušků celkem poskrovnu a nadále ubývají, jelikož hromadně emigrují do Evropy.

Višnu

Hinduisté nominovali do dnešního klání svého modrého mužíka. V táboře Hinduistů je obvykle nominace velmi náročná, neboť ti mají silnou základnu ze které mohou vybírat.

Jak je známo, tak Višnu využívá pro svou podobu avatáry, ve kterých se zjevuje. Pro dnešní příležitost se zjevil jako kapustňák.

V ochozech je natřískáno fanoušky Višnu. Většina z nich má vyholené hlavy, bubnuje na bubínky a tančí.

Jehova

Svědkové Jehovovi nemohli nominovat nikoho jiného než samotného Jehovu. Je zajímavé, že ačkoliv Svědci Jehovovi uznávají Ježíše Krista, dnes mu nemohou přijít na jméno a volají po nastolení Božího království, kdy svět povede 144 tisíc pomazaných.

Samotný Jehova je na dnešní souboj velmi natěšený, neboť má konečně možnost dokázat, že je to vlastně Bůh (křesťanský), akorát mu ty pošuci v nepadnoucích oblekách dali tak debilní jméno, respektive ho převzali, nepřeložili a neumí ho správně vyslovit.

Jehova má v hledišti spoustu fanoušků, kteří však místo povzbuzování svého borce obcházejí ochozy, nabízejí divákům publika Strážnou věž a vysvětlují všem, že Jehova je všude.

Utkání začíná ve 12:00.

Online přenos:

11:50 – Borci už jsou nastoupeni v aréně. Buddha stále medituje a pořadatelé musejí hadicí stříkat na Višnu, který je dnes kapustňák, aby neuschnul.

11:55 – Karel Gott zazpíval svou píseň: „Být stále mlád“ a následně byl odvezen zpět do LDNky, kde již dožije. Pořadatelé se patrně nechali ošálit jeho příjmením, neboť celé toto vystoupení nemělo s dnešní akcí pranic společného.

12:00 – A je to tu. Souboj začal. Buddha stále medituje.

12:01 – Máme tu první ostrý hit. Zatímco Ježíš měnil vodu ve víno, sejmul ho Mojžíš zezadu deskou s jedním z desater přikázáním.

12:02 – Ježíš se rychle oklepal a nastavil druhou tvář.

12:03 – Ježíš dostal od Mojžíše deskou s dalším přikázáním přes druhou tvář. Nevypadá to pro tohoto borce příznivě.

12:05 – Zatímco Buddha stále medituje a Višnu spásá trávu na kraji arény, zatímco je pořadateli stále kropen, prorok Mohamed rychlým úderem do oblasti břicha posílá Jehovu k zemi. V obecenstvu se nadšeně odpálil poslední fanoušek Mohameda.

12:06 – Mojžíš mocným úderem další ze svých desek s přikázáním posílá proroka Mohameda k zemi.

12:10 – Jehova se otřepal a šel dorazit Ježíše, svého syna, kopem do hlavy. Ježíš je mrtev a dnešní souboj pro něj skončil, neboť z mrtvých vstane zase až prvního dne v týdnu, což je za čtyři dny.

12:12 – Mojžíšovi došlo všech deset desek s přikázáním, tak alespoň nechal rozestoupit vodu, kterou pořadatelé ostřikovali Višnu – kapustňáka, který tím pádem uschnul a souboj pro něho skončil. Buddha stále medituje.

12:15 – Prorok Mohamed láme Jehovovi vaz. Zůstávají tak už pouze Mojžíš, Mohamed a Buddha.

12:17 – Mojžíš s Mohamedem svádí lítý boj. Když už to vypadá, že se boj blíží ke konci, vždy přeskočí mezi borci pověstná jiskra a souboj pokračuje.

18:00 – Mojžíš s Mohamedem stále svádí souboj. Vypadá to, že nikdo nevyhraje, ale oni nepřestanou. Diváci arénu již dávno opustili, protože tento souboj již nebyl zajímavý. Tímto dnešní přenos a celý souboj oficiálně končí. Mojžíš s Mohamedem spolu budou bojovat do skonání světa, ačkoliv k tomu již dávno není žádný relevantní důvod. Ježíš Kristus zemřel jako první, Jehova vyhrát ani nemohl, Višnu, který se přeměnil v kapustňáka, nemohl snad ani nikdo brát vážně, takže by se dalo říci, že vyhrál Buddha. Do ničeho se nepletl, jen tak si meditoval a nikdo si ho nevšímal. Nakonec ze souboje vyvázl jako jediný bez šrámu.

A ZDE se můžete podívat na srovnání Bible a Koránu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články