fb pixel Smějí děti do nočních klubů a na swingersparty? – G.cz
Vyhledávání

Smějí děti do nočních klubů a na swingersparty?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

České úřady jsou mistry ve vytvářejí absurdních situaci. Tady je další v nekonečné řadě bizarních příkladů, kdy se z nás erár pokouší dělat tupé stádo.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 7.9.2018, 12:38

“Hotely v Česku zakazují vstup dětem. Riskují vysoké pokuty,” čteme na iDnesu. O tomhle problému píšeme na Géčku opakovaně, viz třeba článek Stop nevychovaným spratkům v restauracích.

Coby dvojnásobný otec nemám vůbec nic proti dětem – naopak. Nenávidím ale rozmazlené fakany. Jde o právo na klid – nejen v hotelích, restauracích a kavárnách, ale všude, kde se klid předpokládá. Tedy třeba i v saunách, ve vlacích, v muzeích, v kostelech a na dalších místech. Tiché a způsobné děti by tam nikomu nevadily. Ale to by nesměly mít rodiče, které v nich podporují “zdravou individualitu”. V praxi to vypadá tak, že si fracek může dělat, co ho napadne. Ječet, křičet, válet se po zemi, běhat, obtěžovat ostatní, jezdit na tříkolce sem a tam, strhávat ubrusy…

Tohle se děje nikoliv někde na hřišti nebo v dětském koutku, ale v místech, kam jdete na pracovní schůzku nebo za odpočinkem na oběd. Matka si zběsilého potomka nevšímá, popíjí kafíčko a klábosí s přítelkyněmi.

Některé hotely a restaurace proto dětem vstup zcela logicky zakazují. Česká obchodní inspekce je za to postihuje, protože prý jde o diskriminaci spotřebitele na základě věku. Podle stejné logiky by ale úřady měly postihovat i České dráhy, které před pár lety v některých vlacích zavedly takzvané dámské oddíly – kupé, kam je zakázán vstup mužům. Jde o jasnou diskriminaci spotřebitele na základě pohlaví.

“Některým ženám není příjemné sedět v uzavřeném prostoru s muži,” obhajoval dámské oddíly mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle stejně zvrhlé logiky není některým mužům příjemné sedět se ženami, některým Čechům příjemné sedět s černochy a židy... České dráhy nás přenášejí do islámských zemí, kde funguje pohlavní segregace, respektive do Jihoafrické republiky za dob apartheidu nebo do Německa po zavedení tzv. norimberských zákonů. Dámská kupé odporují antidiskriminačnímu zákonu.

Zákaz vstupu dětem je ale něco úplně jiného. Pokud chce podnikatel svým hostům poskytnout klidné a nerušené prostředí, logicky musí omezit zdroje hluku, kam bezpochyby patří i nevychované děti. Že to Česká obchodní inspekce postihuje? Pak musí dětem umožnit vstup třeba do nočních klubů, do heren, do sexshopů nebo na swingersparty.

Což je samozřejmě nesmysl. Děti patří na hřiště nebo do dětského koutku, ne do kavárny.

A tady si přečtěte, proč nesmíme diskriminovat neonacisty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články