fb pixel Cesta do hlubin živnostníkovy duše: Zbytečné rady českým OSVČ, které jim v této situaci nepomůžou – G.cz
Vyhledávání

Cesta do hlubin živnostníkovy duše: Zbytečné rady českým OSVČ, které jim v této situaci nepomůžou

Zdroj: Fox

Zaměstnanci zuří. Opoziční politici zuří. Nezaměstnaní lidé zuří. Milovníci hospod zuří. Nejvíc ze všech by však měli být naštvaní živnostníci, kteří sice od státu získali nějaké úlevy, ale když se podívají na státní pomoc podnikatelům ostatních států Evropy, tak si přijdou jako chudí příbuzní. Naštěstí jsme tu my, a rádi poradíme co dělat.

Martin Miko
Martin Miko 29.3.2020, 14:20

Tohle bude někoho bolet

Ano, všichni víme, že mnoho živnostníků to v těchto týdnech nemá vůbec lehké. Stát se snaží pomáhat, ale bohužel pro ty, kteří mají zaměstnance a provozovnu, a vedou například bar nebo hospodu je takováto pomoc jen „kapkou“ v moři. Je totiž rozdíl mezi tím, když jste grafik na volné noze a pracujete z domova, a když jste například majitel hotelu, který zaměstnává kuchaře, pokojské, recepční atd.

Naštěstí jsme tu my s několika hloupými radami, které vám živnostníkům z krize nepomohou, ale zkusit to můžete. Za pokus nic nedáte.

Darujte orgány

Krizová situace si žádá krizové řešení. Rychlou hotovost můžete získat darováním krve, spermatu nebo kostní dřeně. Za něco jsou peníze a za něco úlevy na daních. Pokud jste extrémista a chcete dát výplatu dvoum svým zaměstnancům, tak prodejte ledvinu. I takto se dají na řešit problémy. Tedy na měsíc.

Zkuste stírací losy a online hazard

Šance na řešení problémů je sice zhruba stejná jako získat od státu ušlý zisk kvůli nouzovému stavu, ale za pokus nic nedáte. Stále ještě máte možnost si vsadit přes internet vaše zbylé peníze. A hlavně ještě existuje možnost si na poště koupit los. Sice předem víme, že nevyhrajete, ale naděje umírá poslední.

Odstěhujte se do Ruska

Pokud jste podnikatel, který věří oficiálním informacím ruské vlády o současné situaci v souvislosti s koronavirem, tak není nic jednoduššího než se tam přestěhovat a vybudovat si tam svůj vlastní byznys. A třeba to může být ten stejný jako provozujete v Česku. V Rusku navíc není EET a nemusíte nosit roušku. Stačí si udělat pas a nechat se pozvat od strejdy Borise. Schválně za jak dlouho se vrátíte domů.

Inspirujte se v historii

Vlastně nechceme ani nic naznačovat, ale pokud si zjistíte, jaká zásadní událost se udála 23. května 1618 v Praze, tak vás možná napadnou černé myšlenky. Sice by se na chvíli „pročistil vzduch“, ale na druhou stranu to rozpoutalo třicetiletou válku. Všichni víme, že takový vyhazov z okna není jen tak. O tom by mohl povídat i například takový Jan Masaryk.

Prostě se na to vykašlete

Vyhoďte zaměstnance, prodejte firmu, zrušte zakázky a běžte se přihlásit na úřad práce. Když tohle udělají všichni živnostníci najednou, bude se naše vláda asi hodně divit. Když tohle vydržíte všichni třeba rok, možná naše země zkrachuje a Slovensko se nám bude smát. To přece vy sami nechcete ne?

Podobné články

Doporučujeme

Další články