Slovní zásoba amerických rapperů se stále zhoršuje. Podle této analýzy budou brzy rapovat dětské říkanky – G.cz
Vyhledávání

Slovní zásoba amerických rapperů se stále zhoršuje. Podle této analýzy budou brzy rapovat dětské říkanky

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Analýza serveru Pudding.cool ukázala, který americký rapper má nejlepší slovní zásobu ze všech. Tento projekt sice vznikl už v roce 2014, jenže v lednu 2019 byl aktualizován a doplněn o dalších 75 umělců, včetně současných hvězd typu Migos, 21 Savage nebo Tylera The Creatora. Tvůrci projektu vždy analyzovali prvních 35 tisíc slov, které rappeři nahráli na studiové nahrávky v chronologickém pořadí. A výsledek vás možná překvapí.

Martin Miko
Martin Miko 23.1.2019, 16:23

Který rapper má nejlepší slovní zásobu?

Díky serveru Pudding.cool vznikla analýza slovní zásoby rapperů, díky které se dozvíte, který z vašich oblíbených interpretů dokáže nejprecizněji využít svůj rodný jazyk k uměleckému přednesu. Studie byla navíc rozdělena na oblíbené interprety podle časových období, takže z ní třeba vyčtete, že současní rappeři využívají slovní zásobu nejméně. Vše je dáno tím, že rapové texty se čím dál více zjednodušují a statistika nám dává najevo, že nejlepší lyrici pocházejí z období mezi lety 1990 až 2010. Na druhou stranu se z rapu stal v posledních letech naprosto odlišný žánr, než tomu bylo před před dvěma dekádami, neboť se odklonil od „storytellingu“ a začal se blížit k popové muzice.

Nejlépe z celé analýzy vyšli rappeři Aesop Rock a Busdriver, kteří použili ve svých textech největší počet unikátních slov. Druhý zmiňovaný vystoupí shodou okolností 13. února 2019 v pražském Rock Café, což znamená, že máte jedinečnou možnost vidět naživo rappera, který má lepší slovní zásobu než Kanye West, Snoop Dogg nebo třeba Wu-Tang Clan.

Rozhodně bychom byli velmi překvapení, kdyby někdo podobnou analýzu vytvořil v Česku. Kdo si myslíte, že z českých interpretů využívá nejvíce unikátní slov, a kdo se naopak točí v jednom kruhu zajetých výrazů?

A zde je 5 věcí, které udělá Jaromír Soukup až se stane prezidentem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články