Slavný Titanic je ve skutečnosti sci-fi? 5 bláznivých důkazů, že Jack Dawson byl cestovatelem v čase – G.cz
Vyhledávání

Slavný Titanic je ve skutečnosti sci-fi? 5 bláznivých důkazů, že Jack Dawson byl cestovatelem v čase

Lidé se nudí a vymýšlí blbiny. Proto se teď na Redditu objevila teorie, že Jack Dawson nebyl jen chudým malířem, který na Titanicu nalezl lásku, ale i smrt. Dawson je podle těch blázínků ve skutečnosti cestovatelem v čase, který se vrátil zachránit ženu svého života. Mají pro to hned 5 neotřesitelných důkazů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.8.2018, 16:33

1. Vlasy

Účes mladého Leonarda DiCapria milovaly ženy po celém světě, v roce 1912 se ale takovéto vlasy vůbec nenosily. Muži mívali háro po stranách vystříhané a nahoře delší, uhlazené směrem z čela dozadu.

2. Jezero Wissota

Jack zmiňuje rybaření na jezeře Wissota. Jenže to bylo vybudováno lidmi, a to až v roce 1917, tedy 5 let po potopení Titanicu.

3. Horská dráha v Santa Monica Pier

Totéž v bledě modrém. V rámci plánování společné budoucnosti Jack Rose zve na horskou dráhu v Santa Monica Pier, která tam ale tou dobou rozhodně nestála.

4. Batoh

Na začátku filmu Jack s Fabriziem spěchají na Titanic a my vidíme Jackův batoh. Ten je velmi podobný standardnímu ruksaku švédské armády... Která ho používala od roku 1939.

5. Cigarety

Jack kouří cigarety s filtrem, jednu nabídne i Rose. Ty ale byly dostupné až od poloviny 40. let.

Jsou to všechno jen náhody a filmové chyby? Je možné, aby se precizní režisér u tak nákladného velkofilmy dopouštěl takových hloupostí? Nebo James Cameron skutečně do filmu vpravil prvky sci-fi, ke kterému má jako režisér mimo jiné Terminátora vřelý vztah?

A proč to všechno?

Možná si říkáte, proč by se cestovatel v čase vrátil na Titanic, aby se spolu s ním potopil. Podle diskutujících jde pochopitelně o to, že se Jack rozhodl zachránit Rose před skokem ze zádi lodi a spácháním sebevraždy. Zároveň se pak už od ní nehnul i za cenu vlastní smrti, a to zkrátka proto, aby zajistil její přežití. Na to navazuje nápad, že kdyby Rose bývala byla skočila, byla by sice mrtvá, ale loď by se zastavila, aby se podívala po těle a tím pádem se Titanic vůbec nemusel potopit. Jack se tedy rozhodl spasit jednu ženu místo stovek jiných životů. Proč, to už teoretici nevymysleli. Asi láska.

A tady se podívejte na vysvětlení závěrečné scény filmu Počátek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články