fb pixel Konec Nolanova filmu Počátek konečně vysvětlen? Michael Caine prozradil, jak to s nejasným závěrem vlastně je – G.cz
Vyhledávání

Konec Nolanova filmu Počátek konečně vysvětlen? Michael Caine prozradil, jak to s nejasným závěrem vlastně je

Sci-fi Počátek sice mělo premiéru před dlouhými osmi lety, ale fanouškům Christophera Nolana stále nedá spát závěrečná scéna, která nechává celý příběh nepříjemně otevřený. To se ale konečně změní. Jeden z členů hereckého obsazení filmu, Michael Caine, konečně prozradil, jak to vlastně je.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.8.2018, 16:20

A přece se točí!

Každý, kdo miluje Christophera Nolana, viděl Počátek. A každý, kdo viděl Počátek, byl na konci dokonale zmatený. Po 148 napínavých minutách, kdy se divák zoufale snaží chápat, co ve filmu je sen a co realita, přichází na první pohled uspokojivý šťastný konec. Úplně poslední scéna snímku to však zcela zkazí.

Jistě si vzpomenete, ž hlavní hrdina s tváří Leonarda DiCapria rozpoznával sny od reality pomocí svého osobního totemu kterým byla malá káča. Pokaždé, když si nebyl jistý, jak to je, ji roztočil, a pokud se zastavila, bylo mu jasné, že je ve skutečném světě. Na konci filmu to udělá a my vidíme, jak se káča točí a začíná kolísat, úplně spadnout ji však režisér filmu nenechal.

No tak kde to jsme? Dostal se Dom zpět ke svým dětem, nebo zůstal uvězněný ve snovém vesmíru?

Nervy drásající otázku po letech konečně zodpověděl Michael Caine, který ve filmu ztvárnil Domova přítele. Minulý týden herec snímek uváděl v rámci jednoho filmového festivalu a publiku prozradil, že když prvně četl scénář, byl z toho závěru sám dost zmatený, a tak se Nolana ptal, jak to vlastně myslel. "On mi řekl, že pokaždé, když jsem ve scéně já, je to realita, a když tam nejsem, je to sen," ulevil ztrápeným myslím Nolanových fanoušků Caine.

Za nás je příjemné také to, že i lidé, kteří film přímo utvářeli, měli s jeho chápáním problémy. Nejsme úplní debílci, juhů!

A tady 11 fotek, které przní naše filmové dětství.

Podobné články

Doporučujeme

Další články