fb pixel Skvostná Raquel Welch: Ikoně 70. let sám Hefner povolil fotit pro Playboy, aniž by ukázala vše – G.cz
Vyhledávání

Skvostná Raquel Welch: Ikoně 70. let sám Hefner povolil fotit pro Playboy, aniž by ukázala vše

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Hugh Hefner o ní řekl, že je poslední z klasických sexsymbolů stříbrného plátna. Modelka a příležitostná herečka by v úterý oslavila 83. narozeniny.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 4.9.2023, 17:01

Božská Raquel

Když máte v krvi anglické a bolivijské geny, je jasné, že budete šarmantní a exotičtí zároveň. Nebo - rozhodně to takhle klaplo v případě chicagské herečky a modelky Raquel Welch, ikony 60. a 70. let a jednoho z posledních klasických sexsymbolů typu Brigitte Bardot či Sophia Loren. Dnes slaví 82. narozeniny a ačkoliv tráví nejvíce času na svém soukromém ostrově Mustique, ještě před pěti lety se objevila ve filmu Milovník po přechodu a vypadala naprosto božsky.

Začátek její kariéry byl takový „klasický“. Pracovala jako servírka, někomu se zalíbila a ten ji pozval na zkušební focení. Tak se dostala k práci modelky a někdo jiný jí řekl, že má herecký talent a charisma a měla by to zkusit u filmu. Začala obcházet konkurzy, až to jednou klaplo. A ačkoliv nikdy nebyla zrovna superhvězdou, Raquel Welch se objevila ve zhruba 50 filmech.

Její nejúspěšnější a nejznámější rolí je bezpochyby Constance Bonacieux z filmové adaptace románu Tři mušketýři od Alexandra Dumase z roku 1973, za niž získala Zlatý glóbus. Rovněž ale proslula filmem Milion let před Kristem, kde jako jeskynní žena nosila kožešinové bikiny, které se vedle herečky samy o sobě staly takovou malou filmovou ikonou. Dalším významným partem je ten po boku Jeana Paula Belmonda v kultovním Zvířeti. Podívejte se do galerie a podlehněte Raquelinu kouzlu stejně, jako se to stalo milionům mužů (a zřejmě i žen) po celém světě v 60. a 70. letech 20. století:

Ačkoliv byla prohlašována za sexsymbol, jí samotné to označení bylo nepříjemné, protože v soukromí byla prý vždy spíše konzervativní. To dokazuje i fakt, že se na plátně nikdy zcela neodhalila a když jí nabídli focení pro Playboy, magazín, jehož úspěch a popularita mimo jiné stojí právě na tom, že dokáže svléknout slavné herečky, rovnou řekla, že se nechce kompletně svléknout. Duchovní otec magazínu Hugh Hefner na to reagoval slovy, že Raquel Welch je pro něj možná vůbec posledním sexsymbolem v klasickém slova smyslu, a patří tak mezi ženy, které dokážou být sexy i oblečené. Hereččiným požadavkům neukázat nic „podstatného“ tedy vyhověl, fotky měly úspěch.

Welch se celkem čtyřikrát vdala, poprvé za svého chlapce ze střední školy, manželství se ale po několika málo letech rozpadlo. Po posledním rozvodu prohlásila, že se svatbami končí. Má dvě děti, syna Damona a dceru Tanhee Welch, která šla v maminčiných stopách a je rovněž herečkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články