fb pixel Posmívali se jí, že je hubené "Párátko", pak se stala sexsymbolem: Pokochejte se půvabem Sophie Loren, ikonické krásky 60. let – G.cz
Vyhledávání

Posmívali se jí, že je hubené "Párátko", pak se stala sexsymbolem: Pokochejte se půvabem Sophie Loren, ikonické krásky 60. let

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Byla nemanželská a hubená, takže se jí děti posmívaly. Říkaly jí "Párátko". Aby nesmutnila, utíkala mladá Sofia Scicolone do biografu, kde obdivovaly pohyblivé obrázky a snila o kariéře herečky. Nakonec se jí to, už pod jménem Sophia Loren, splnilo. A nejenom to.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.9.2019, 12:29

Cizí občanka

V roce 1960 získala Oscara za svůj výkon v kultovní Horalce, o 39 let později jí padla do klína tatáž soška, nicméně za celoživotní herecký přínos filmu. Dnes pětaosmdesátiletá Sophia Loren patří k ikonám kinematografie a také k nejslavnějším sexsymbolům minulého století.

Pro film mladou krásku bez jakéhokoliv hereckého vzdělání objevil o 20 let starší producent Carlo Ponti. Z těch dvou se stali milenci a Ponti pomáhal své drahocenné krásce získávat menší role. Průlom nastal se snímkem Pýcha a vášeň, kde si Italka zahrála po boku Franka Sinatry a Caryho Granta, se kterým během natáčení navázala přátelství, co pak trvalo další roky.

Ponti byl pochopitelně ženatý a v silně věřící Itálii rozvod nebyl možný. Nakonec řešení vymyslela přímo jeho první manželka - navrhla, aby ona, její manžel i jeho milenka změnili občanství, přijali třeba to francouzské, a tak mohli milostný trojúhelník jednou provždy utnout. Tak se také stalo a Sophia s Carlem strávila krásných 50. let - v roce 2007 hereččin osudový muž zemřel.

I když je herečka krásná i dnes, kdy slaví 85. narozeniny (a ještě v roce 2007 se stala tváří prestižního kalendáře Pirelli), na skutečném vrcholu byla v 60. letech minulého století. Dali jsme dohromady galerii jejích fotek z té doby, abyste se mohli pokochat.

A tady si přečtěte o jiné slavné kočce - modelce Twiggy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články