Brigitte Bardot v 60. letech uchvátila celý svět: Beatles s ní chtěli natočit film o Třech mušketýrech – G.cz
Vyhledávání

Brigitte Bardot v 60. letech uchvátila celý svět: Beatles s ní chtěli natočit film o Třech mušketýrech

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Bývala jedním z největších sexsymbolů 60. let a byla předmětem obdivu francouzských intelektuálů. Blonďatá Brigitte Bardot uchvátila svou krásou miliony po celém světě a zamilovali se do ní i členové legendární kapely The Beatles.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 28.9.2019, 16:26

Božská Bardotka

Brigitte Bardot, která dnes slaví 85. narozeniny, byla ve své době považována za jednu z nejkrásnějších žen na světě. Její půvab uchvátil i francouzskou intelektuálku a životní partnerku existencionálního filozofa Jean-Paula Sartrea Simone de Beauvoir, která o ní dokonce napsala celý esej "Syndrom Lolity" a nazvala ji první a zároveň nejsvobodnější ženou Francie. Kromě toho byla "božská Bardotka" celoživotní láskou jiného fenomému 60. letech - členů britské kapely The Beatles.

John Lennon, který byl do zpěvačky zamilován již od 50. let, dokonce nutil své přítelkyně, aby se oblékaly a vypadaly jako jeho milovaný francouzský idol - jeho první žena Cynthia si dokonce obarvila vlasy na blond, aby se svému manželovi více líbila. To samé platilo i o Georgi Harrisonovi, který svou ženu Pattie Boyd k Bardot častokrát přirovnával - nutno dodat, že k manželčině nelibosti.

Kapela měla dokonce v plánu natočit po úspěchu svého prvního filmu Perný den vlastní verzi Tří mušketýru spolu s Bardot, aby tak mohli pracovat se svým idolem - to se nakonec kvůli nabitému programu nepodařilo, což, buďme upřímní, je veliká škoda. Sám Lennon se s krásnou herečkou přeci jen potkal, a to v roce 1968. Zpěvák, který měl tehdy doma zarámovaný obrovský portrét Bardot, byl tak nervózní, že si na posilněnou dal LSD. Když se pak spolu setkali, nedokázal s ní sjetý zpěvák prohodit ani slovo - kromě toho, že byl z Bardot neskutečně vynervovaný (podle některých byl z přitomnosti herečky tehdy víc mimo než z drogy), bránila jim v nějakém větším poznání i jazyková bariéra. Bardot téměř neuměla anglicky a Lennonova francouzština byla přinejlepším chabá. Setkání tak skončilo menším společenským faux pas.

My se tedy Johnu Lennonovi vůbec nedivíme a věříme, že po zhlédnutí naší galerie fotek mladinké Bardot se k nám přidáte.

A tady si prohlédněte fotky jiného šedesátkového idolu, Sophie Loren.

Podobné články

Doporučujeme

Další články