Skoro měsíc po volbách, a stále anarchie: Urychlujeme to a sestavujeme vládu „expertů“ za Babiše – G.cz
Vyhledávání

Skoro měsíc po volbách, a stále anarchie: Urychlujeme to a sestavujeme vládu „expertů“ za Babiše

Tak ale už to trvá celkem dlouho, ne? Nově zvolený premiér Andrej Babiš stále nedal do kupy funkční vládní kabinet, takže jsme se rozhodli to trochu popohnat a sestavit ho za něj. Nenechte se zmást podivností vybraných hodnostářů; všichni jsou ve svém oboru vysoce kvalifikovaní!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.11.2017, 12:19

1. Ministr kultury: Richard Krajčo

Tzv. dvacetileté zkušenosti z kultury jsou ceněnou věcí, Babiš má ale vlastního koně, Míla Rozner promine. Krajčo je milován davy a premiéra i jeho podnikatelskou činnost dlouhodobě podporuje. Hlavním náměstkem a nejbližším poradcem pak bude Richardův papoušek, který skrze kálení na náhodné stránky ve slovníku už roky skládá texty kapely Kryštof.

2. Ministr vnitra: údržbář Pepa

Vnitro je oblast, kterou potřebuje mít Bureš, pardon, Babiš, plně pod kontrolou. Logicky tedy do jejího vedení postaví falešnou loutku, kterou bude ovládat. Někoho bez vlastních ambicí, nicméně s hereckým talentem a s jedinou touhou, aby byla občas vidět jeho tvář. Údržbář Pepa, muž, kterého nevzali na DAMU, tak vystudoval hereckou VOŠku, ale manuální práce byla jediná, kterou sehnal, je naprosto ideálním kandidátem.

3. Ministryně spravedlnosti: šílená Julča z metra

Nikdo v republice nemá větší smysl pro spravedlnost než bláznivá Julča z metra, která MÁ PRÁVO SEDĚT! Žena, která chápe, že nejhoršími zločinci jsou ti, kteří v prostředcích MHD zabírají dvě místa místo jednoho, vyvede naši zemi z temného středověku do zlaté éry.

4. Ministr dopravy: mašinka Tomáš

Že je to blbost, říkáte? Že kreslená postavička z pohádky nemůže být ministrem, domníváte se? A vy jste si nevšimli, že v jednom absurdním smyšleném příběhu právě teď všichni žijeme?

5. Ministryně zdravotnictví: Dita P.

Známá kuchařka Dita P. ví, že zdraví prochází žaludkem a plný břuch je stavebním kamenem spokojeného života. Revoluční myšlenka Babiše okouzlila, navíc je to manželka jeho miláčka Marka Prchala. Tohle je prostě match made in heaven.

6. Ministr financí: Miroslav Kalousek

A to nikdo nečekal! Víte, jak je to s nepřáteli, ty si musíte držet ještě blíž než přátele. Všichni ale tak nějak tušíme, že zášť mezi Mirkem a Andrejem je natolik vášnivá, že se za ní skrývá něco úplně jiného. Teď, když má Babiš konečně absolutní moc, nemusí se dál přetvařovat. A kdo to bude nevhodně komentovat, ten bude umlčen. No a když to občas zaskřípe, aspoň bude na koho házet přešlapy.

7. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy: Tomio Okamura

Však oni se kluci ještě nakonec dohodnou. Tomio bude mít pocit důležitosti, a tak dá snad na chvíli pokoj. O školství ví sice kulový a o mládeži ještě méně, jak ale dokazuje množství fotek z jeho Facebooku, tělovýchova je pro něj momentálně zájem číslo jedna. Svaly má sice z Photoshopu, ale do posilovny chodí.

8. Ministr průmyslu a obchodu: Jaroslav Kubera

Kdo je nejlepším adeptem na ministra průmyslu? Přece člověk, co hulí jak fabrika (a navíc to má ještě k smrti rád).

9. Ministr zahraničních věcí: Monika Babišová

Andrej Babiš se před nedávnem nechal slyšet, že v rámci své domovské strany řeší zahraniční věci jakožto znalec on sám. A protože Babiš rád hází věci, ve kterých má prsty, na členy své rodiny, jeho zbrusu nová paní Monika je jasnou volbou.

10. Ministr životního prostředí: Dan Ťok

To bude exministr dopravy koukat – tohle je poslední rezort, co by čekal, že dostane, Babiš má ale, jak známo, velký smysl pro humor. Premiér zároveň životnímu prostředí moc nefandí, jak je vidno z jeho záliby v neustálém tisknutí zbytečných papírových účtenek, a Ťok vloni vyhrál antiekologickou cenu Ropák roku.

11. Ministr práce a sociálních věcí: František Čuba

Senátor ze Zlína, který už déle než rok nedorazil do práce, avšak po většinu času dál dostával plný plat i náhrady, do kterých je zahrnuto mimo jiné i cestovné do Prahy. Vynikající vzor pro česká nemakačenka.

12. Ministr zemědělství: Karel Hanzelka

Tiskový mluvčí Agrofertu a milovník řepky olejky Karel Hanzelka už působil jako hlas ministerstva dopravy. Za knihu rozhovorů s Babišem si už ale zaslouží trochu vyšší pozici, tahle bude naprosto ideální.

13. Ministerstvo pro místní rozvoj: Zrušeno

Pro nezájem o pozici ministra z důvodu nezáživnosti pracovní náplně a pro faktickou zbytečnost celého resortu. Už ani Šlechtovou to nezajímá.

A tady čtěte básničku Míly Roznera, který v nové vládě ostrouhal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články