Sjezd protiuprchlických politiků v Praze: trička s nápisem "Migranti ven!" budou!

Sejdou se Okamura, Wilders a Le Penová a... Ne, to není zbrusu nová anekdota, to je reálný náčrt prosincového sjezdu frakce Evropa národů a svobody, který se bude konat v Praze. Členem skupiny je i česká SPD, jedním z řečníků tedy bude i její vůdce - pardon, předseda - Tomio Okamura. Splní si tak jeden ze svých vlhkých snů, protože bude stát na jednom pódiu se skutečnými hvězdami evropské protiimigrantské politiky.

Parta hic

Pokud máte populistickou nebo krajně pravicovou stranu a cítíte se opuštěně, neváhejte a zavolejte do klubu Evropa národů a svobody. Výborná skupina sdružující protiimigrantsky smýšlející politická hnutí vás určitě přibere do party. Její další sjezd se navíc bude konat už v prosinci, a to přímo v srdci Evropy - v Praze, takže je nejvhodnější čas.

Součástí programu budou i jistě velmi zapálené projevy představitelů členských uskupení. Jedním takovým je Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, takže náš falešně svalnatý politik mezi řečníky. Ale není to málo? Je, a tak na srazu vystoupí mnohem zásadnější a větší ryby...

Nejblonďatější politik

Hlavní - nebo skoro hlavní - hvězdou totiž bude Geert Widlers, ukázkový Árijec a nositel nejblonďatější hřívy v evropské politice. Wilders je předsedou nizozemské Strany pro svobodu, ve volném čase se ovšem rád věnuje natáčení kontroverzních filmů.

Jeho protiislámský dokument Fitna v roce 2009 pobouřil muslimy i nemuslimy a nizozemská vláda se od něj musela distancovat. Wilders v něm pod pseudonymem Šarlatový bedrník upozorňuje na pasáže v koránu, které "inspirují terorismus". Islámské svaté písmo navíc přirovnává k Mein Kampf. Za diskriminační výroky a podněcování k rasové nenávisti dokonce stanul před soudem, který ho shledal vinným, nicméně jej nijak nepotrestal. Podle nás je slušným trestem chodit po světě s takovou podivně načesanou blond kebulí.

Matka zakladatelka

Třešničkou na sjezdovém dortu bude ovšem samotná zakladatelka frakce, neúspěšná kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová. Předsedkyně pravicově-nacionalistické Národní fronty své krajany už hodně potrápila, když se ale podíváme na její rodinu, patří ještě k těm mírnějším. Svého předchůdce ve vedení strany, vlastního otce Jeana-Marie Le Pena musela sama vyloučit za silně antisemitské názory a její mladičká neteř Marion je v názorech mnohdy výrazně radikálnější (a hlasitější) než Marine.

Účastníkem sjezdu by měl být i Hans-Christian Strache, předseda Svobodné strany Rakouska a do frakce patří i italská Liga severu nebo belgický Vlámský zájem. Bude to zkrátka výběr z pěkně kyselých a nenávistných hroznů.

A tady se podívejte na Okamurovy falešné svaly.


Komentáře