fb pixel Šok: Akademie věd sexisticky diskriminuje muže–vědce! – G.cz
Vyhledávání

Šok: Akademie věd sexisticky diskriminuje muže–vědce!

Na odborné instituci přednášejí jen ženy, čímž dochází k porušování principu genderové vyváženosti. Protestujte!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 18.11.2016, 17:53

Skoro přesně před rokem plnila česká média aféra kolem zákazu výstavy fotografií Karla Richtera v knihovně Akademie věd. Psali jsme o tom tehdy ZDE. Feministkám sdruženým v Genderové expertní komoře (GEKČR) tehdy strašně vadily Richterovy decentní a umělecky jemné akty. Rozčilovaly se, že prý ty fotky „zpochybňuje odborný přínos vědkyň“. Ředitel knihovny Martin Lhoták jejich nátlaku podlehl a výstavu předčasně ukončil.

Teď se ale stalo něco mnohem horšího. V rámci letošního Týdne vědy a techniky Akademie věd uspořádala přednáškový cyklus Týden snů. Z pěti přednášejících nebyl ani jediný muž - všechny byly ženy (viz program ZDE).

To je skutečný skandál. Výběrové upřednostňování vědkyň (žen) je závažným porušením principu genderové vyváženosti a rovných příležitostí, ke kterému se feministy z GEKČR tak rády hlásí. Je to nejen krystalický sexismus, ale i zpochybnění odborného přínosu vědců – mužů.

„Bude proti tomu GEKČR protestovat přinejmenším stejně hlasitě, jako loni protestovala proti výstavě aktů Karla Richtera?,“ zeptal jsem se tajemnice GEKČR Niny Fárové. „Jistě najdeme i mnoho akcí, kde naopak vystupují jen muži,“ odepsala mi.

Že to feministka zahrála do autu mne nepřekvapuje. GEKČR totiž nemá s žádnými „experty“ nic společného a lže už svým názvem. Genderová studia nejsou deskriptivní vědou, ale normativní ideologií. Gender nic nestuduje – snaží se svět převrátit vzhůru nohama tak, aby ženy měly navrch nad muži. V tom se mimochodem podobá komunismu, nacismu, islamismu a dalším zrůdným ideologiím. TADY je jeden z mnoha důkazů.

Mnohem víc zarážející je, že sexistický přednáškový cyklus nevadí ani samotné Akademii věd. Její tiskový mluvčí Jan Martinek mi odepsal, že složení přednášejících ze samých žen za porušení genderové vyváženosti nepovažuje a že to prý odborný přínos vědců nezpochybňuje. Když jsem se ho zeptal, jestli bude po mém podnětu seznam přednášejících přehodnocen tak, aby v něm byla polovina vědců – mužů, napsal: „Do panelu bychom nezasahovali.“

Takže tu máme přímo učebnicový dvojí metr. Protestovat proti němu u GEKČR nemá smysl. Sdružuje dámy s mozky vymytými ideologií politické korektnosti. Akademii věd by ale sexismus projít neměl. Z ideologických důvodů cenzuruje umění a na přednáškách cíleně upřednostňuje ženy a vyřazuje muže.

Nelíbí se vám to? Napište protestní e-mail řediteli knihovny AV Martinu Lhotákovi (infoknav@knav.cz) a předsedovi AV Jiřímu Drahošovi (drahos@kav.cas.cz).

A TADY se dočtete, proč je feminismus spiknutí ošklivých žen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články