fb pixel Zákaz výstavy aktů: české genderové aktivistky se chovají úplně stejně jako radikální islamisté – G.cz
Vyhledávání

Zákaz výstavy aktů: české genderové aktivistky se chovají úplně stejně jako radikální islamisté

Hezká těla vadí jen těm, kdo je sami nemají.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 10.11.2015, 10:50

Stala se až neskutečně skandální věc. Akademie věd ČR předčasně ukončila výstavu ženských portrétů a aktů fotografa Karla Richtra, která probíhala v její knihovně na pražské Národní třídě. Došlo k tomu na nátlak Genderové expertní komory a Kongresu žen, které napsaly:

„Uspořádání této výstavy v rámci popularizačně-vědecké akce, kterou zaštiťuje Akademie věd ČR, je sexistické. Zobrazení spoře oděných žen v prostorách Knihovny AV ČR nejenže nemá žádnou spojitost s vědou či výzkumem, ale zároveň degraduje ženy obecně na pouhé sexuální objekty a zpochybňuje odborný přínos vědkyň.“

Po tomto prohlášení ředitel knihovny Martin Lhoták „vyměknul“ a nechal výstavu odstranit. A to je právě ten skandál.

Kdo prosadil zákaz výstavy?

Co je Genderové expertní komora ČR a Kongres žen? Jakkoli vzletně to zní, jde o ideologickou nátlakovou skupinu, placenou Norskými fondy. To je finanční zdroj ze země, kde došlo k tak bizarnímu překroucení tradičních evropských hodnot, že tam unášejí české děti. Vychovávají z nich bezpohlavní zrůdy – babochlapy a mužoženy. A ta převýchova se děje právě na základě tzv. genderu. Levičácké ideologie, která je jen jiným názvem pro feminismus.

Podle genderu (feminismu) není naše pohlaví (rod) dáno biologicky, ale kulturně. Jestli jste muž nebo žena tedy nesouvisí s tím, co máte mezi nohama a v hlavě (neboť mezi mužským a ženským mozkem existují stovky funčních rozdílů). Prý to souvisí jen s tím, jak vás vychovali. Že je tahle ideologie čiré zlo jsme psali už ZDE. A potvrzují to i podivné typy, které mají v hlavě guláš a netuší, kdo vlastně jsou. Třeba Conchita Wurst, typický produkt genderové zmatenosti:

„Garantujeme vysokou expertní znalost v oblasti genderu,“ dočtete se na webu Agentury (www.gekcr.cz). „Expertky a experti komory pocházejí z různých vědních oblastí a sektorů společnosti, mají různé specializace. Jejich znalost v oboru genderových a feministických studií pokrývá oblasti, jakými jsou trh práce, kombinace práce a rodiny, genderové násilí a sexuální obtěžování, porodnictví, sexuální práva žen, obchodování s lidmi, LGBT, menšiny, přistěhovalectví a migrace, právo, školství a vzdělávání či věda, výzkum a inovace…“

Což je už z principu nesmysl – negarantují vůbec nic. Žádní expertky ani experti (všimněte si toho jejich dvojího rodu) to nemohou být už proto, že gender není žádná věda. V ideologii je používání termínu „expert“ nebo „expertka“ tedy prostě nesmysl. Nemůžete být odborník třeba v oblasti komunismu nebo nacismu, tedy pokud nejste jejich bezhodnotový historik. A stejně tak nemůžete být expert ve feminismu, respektive genderu, protože to zkrátka nejsou vědní obory.

Gender je prd do větru

Otázkou tedy je, koho ta Agentura vlastně reprezentuje a jakou má společenskou váhu. Podle mně nulovou – je to prostě prd do větru, opatřený rádoby vědeckým a honosným názvem. A ještě důležitější otázkou je, proč ředitel knihovny Akademie věd ČR před tak nevědeckou a nicotnou skupinou uhnul. Nepřipadá si jako zbabělec?

„Nechci to rozebírat – prostě jsem se nějak rozhodl,“ řekl Martin Lhoták www.g.cz. „Spousta lidí mne asi za zbabělce považuje, ale v dané situaci žádné vhodné řešení neexistovalo.“

Zásadní omyl! Pan Lhoták měl naopak jasně ukázat, že na půdě Akademie věd ČR nemá žádná ideologie co dělat. Nátlak genderových aktivistek měl ignorovat. Byl by to býval jasný signál, že ve svobodné společnosti nemá do umění a vědy nikdo co mluvit. Po roce 1917 sovětští i českoslovenští komunisté rozvrátili a zničili nejen sociální vědy, ale i filozofii, ekonomii, biologii a další obory. Copak to nestačilo? Zrůdný marxismus teď vystřídal stejně zrůdný gender, feminismus, politická korektnost a další bizarní ideologie.

Komu a proč vadí akty?

Zbývá se už jen vypořádat s argumentem, že na půdě Akademie věd nemají akty co dělat. V Lidových novinách ho shrnula genderová socioložka Kateřina Cidlinská, která prý má „neodbytný dojem, že AV ČR chce letos vyměnit identitu veřejné výzkumné instituce za wellness centrum či hůře nevěstinec“.

Cidlinská píše: „Opravdu chce AV pod svou střechou představovat ženy ve spodním prádle? Co takový obraz žen na nejprestižnější vědecké instituci v zemi mladým generacím sděluje? A jak příjemné asi může být studentkám a vědkyním trávit čas v knihovně, která jim dává najevo, že ať si studují, jak dobře chtějí, stejně pro její osazenstvo budou především sexuálními objekty? Namísto seznámení s novými sebevědomými a kritickými myšlenkami, nám AV kňouravým hláskem říká: ‘Pojďte se s námi vrátit do let, kdy ženy byly především krásné milenky vědců, nikoliv vědkyně’. Opravdu AV chce působit jako Park kultury a oddechu pro pány?“

Cidlinská tedy Akademii věd ČR kvůli výstavě aktů přirovnává k veřejnému domu, bordelu čili hampejzu. Což je demagogie prvního řádu, posuďte sami:

Jenže pro psychicky zdravého a vnitřně „srovnaného“ muže má žena nikoli jeden, ale celou řadu rozměrů a rolí. Může být spolužačkou, kamarádkou, učitelkou, umělkyní, uznávanou vědkyní… A kromě toho všeho může být TAKÉ předmětem lásky a erotické touhy, aniž by se to s těmi všemi ostatními rozměry a rolemi vylučovalo.

Pokud tedy uznávaná vědkyně nafotí akty, její odborný přínos to nijak nezpochybňuje. Je to prostě úplně jiná role. Ukázala, že je krásná, což vůbec neznamená, že by přestala být vzdělaná a chytrá. Stejně jako v případě, že uznávaný vědec zvítězí v nějakém sportovním klání. Prokázal tím své mužské kvality, ale přestal snad být vědcem?

Cidlinská má ale pocit, že ženské akty z žen dělají POUZE sexuální objekty. To je hloupé, bizarní a úchylné. A neříká to vůbec nic o realitě, ale říká to všechno o autorce výše zmíněného názoru. Takhle zní názor ženy, která má zjevně nějaký mindrák ze svého nepřitažlivého těla nebo obsedantní problém s vlastním vzhledem.

Cidlinská nejspíš zoufale touží, aby se taky líbila mužům, aby s ní taky někdo nafotil akty a aby je pak taky někdo vystavil v knihovně Akademie věd. A protože se jí tuhle ženskou roli nedaří naplnit, bojuje proti krásným ženám, kterým se to naplnit daří. Zbaběle se jen zaštiťuje vědou, se kterou ale coby aktivistka nemá nic společného.

Jako v Islámském státě

Není to nic nového pod sluncem. Psali jsme o tom, už před časem v článku Feminismus je spiknutí ošklivých žen ZDE. Spíš nás ale zaujalo, jak velmi se tažení feministek proti fotkám krásných odhalených žen podobá radikálním islamistům. „Zahalit, schovat, přikrýt, odstranit!“ křičí obě skupiny úplně stejným hlasem.

Genderová expertní komora ČR a Kongres žen jsou tedy vlastně něco jako vedení Islámského státu. Nenávidí hezké ženy a chtějí skrývat jejich krásu. Uvědomují si genderové aktivistky, že jsou paradoxně velmi velmi sexistické?

Anketa

Feminismus a gender považujete za:

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články