fb pixel 54 skvělých, dojemných, smutných i veselých fotografií končícího prezidenta Baracka Obamy – G.cz
Vyhledávání

54 skvělých, dojemných, smutných i veselých fotografií končícího prezidenta Baracka Obamy

Osm let byl Barack Obama prezidentem Spojených států amerických. Od roku 2009 byl jeho oficiálním fotografem Pete Souza.

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 12.11.2016, 13:27

Fotografie má jednu velkou výhodu - často k ní není potřeba žádných slov, žádných komentářů. Je to zamrzlý okamžik. Okamžik, který byl možná nahrán, vyretušován, připraven, ale pořád se odehrál. Odehrál se, i kdyby byl snímek složen z několika fotek. Fotograf Pete Souza (61 let) byl osm let osobním fotografem prezidenta Ronalda Reagana, deset let pracoval pro deník Chicago Tribune, než se stal před téměř osmi lety oficiálním fotografem Baracka Obamy. Pracoval pro něho již v roce 2005, kdy byl Obama členem Senátu Spojených států.

54 snímků, které si můžete prohlédnout ukazují svět nejmocnějšího muže planety. Najdete v něm zamyšlení, radost, obavu, stres i soustředění. Neukazují sice celý obraz prezidenta USA, neboť každý snímek prochází schvalováním a především výběrem. Je jasné, že na veřejnost se nedostanou snímky, které můžou poškodit pečlivě vytvářený mediální obraz prvního muže státu, ale i tak o něčem svědčí. Například o jisté bezprostřednosti, uvolněnosti, o vztahu k dětem, o humoru i vztahu ke své ženě. Možná, že takový Barack Obama je, možná také ne, ale ty fotky jsou prostě krásné!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články