Sice nemám za tchyni Pawlowskou, ale zato mám vlasy! Co je zač náš dvorní kolážista Vain? – G.cz
Vyhledávání

Sice nemám za tchyni Pawlowskou, ale zato mám vlasy! Co je zač náš dvorní kolážista Vain?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Věděli jste, že pro nás grafik TMBK už několik měsíců nedělá? Lidé holt přicházejí a odcházejí, politická satira je ale věčná! Nebylo to snadné, ale díky Harvardským fondům se nám podařilo přeplatit mladého a nadějného kolážistu Vaina, kterého do svých služeb zrovna lanařil 9GAG. Naši nabídku; tučný, macatý šek, vilu v Průhonicích, přímý kontakt na Sorose a stádo velbloudů, to prostě nemohl odmítnout. Pozvali jsme si ho do našeho redakčního kamrlíku, aby nám o sobě řekl pár skromných slov...

redakce G.cz 14.12.2018, 10:05

Na začátek by bylo možná fajn, kdyby ses našim čtenářům představil.

Říkám si Vain a už nějakou dobu se živím grafikou. Žiju v Praze, ale původem jsem z České Třebové, což je město na půl cesty mezi Pardubicema a Olomoucí. Bavím se tvorbou koláží a mám takovou hardcore-punkovou kapelu, ve který hraju na kytaru.

Jak vnímáš to, že si tvoji kolážovou tvorbu lidi na internetu pletou s věcmi od TMBK?

Upřímně to moc nechápu. Když tu někdo zareaguje nějakým vtipným obrázkem nebo koláží na politickou situaci, automaticky si to každý spojí s TMBK, i když s tím nemá nic společného. Dokonce i Babiš, když se mu do rukou dostala jedna moje koláž pro Géčko, si myslel, že to dělal Břínek. To mě samozřejmě nepotěšilo. Za jeho vytrvalou práci mu samozřejmě patří všechna čest, ale pro příště si lidi zapamatujte, že já mám na rozdíl od TMBK vlasy a hubenou tchyni (ďábelský smích).

No snad tě Tomáš (TMBK) brutálně nezkolážuje. Nás zajímá, kde bereš inspiraci k tvorbě koláží?

Za vše vděčím naší politické scéně a tuzemskému showbyznysu. Je to obrovská inspirace na desítky skvělých nápadů týdně. Občas stačí jen pustit televizi nebo otevřít prohlížeč a do minuty mám nápad. V tom našem bizarním českém rybníčku to jde v podstatě skoro samo.

Co vytvářením koláží sleduješ? Chceš lidem sdělit něco, čeho by si za normálních okolností nevšimli?

Nesleduju tím nic speciálního. Pro mě je zásadní především to, aby se lidi bavili. Češi mají rádi politickou satiru, tak nevidím žádný důvod jim ji nedopřát.

Kdybys zvítězil v soutěži Miss World, co bys vzkázal světu?

MeToo!

Jasné a všeříkající. A co by sis napsal na Facebook, kdybys byl Jiří Ovčáček?

Dal bych se do vztahu s Miloš Zeman.

A poslední otázka na závěr. Kdybys byl na opuštěném ostrově a mohl by sis vybrat jen jednoho člověka k sobě, kdo by to byl?

Určitě by to byl Andrej Babiš mladší, protože by nás tam díky jeho schizofrenii bylo víc.

A tady se podívejte na 11 povolání, kterými by se mohla žvit heroinová Katka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články