fb pixel Seznamte se s piggingem: krutým trendem v seznamování, který odkazuje na teenagerské komedie z konce 90. let – G.cz
Vyhledávání

Seznamte se s piggingem: krutým trendem v seznamování, který odkazuje na teenagerské komedie z konce 90. let

Zdroj: taková normální holka

Současný trend pigging je v podstatě parafrází na americké teenagerské komedie z prostředí střední školy, kde se parta nejoblíbenějších chlapců z maturitního ročníku vsadí s kapitánem fotbalového mužstva, že sbalí a dovede k maturitnímu plesu tu nejošklivější nebo nejtlustší holku z celého ročníku. Ve filmech vše dobře dopadne, tedy kromě Carrie, ale v reálném světě je vše jinak.

Martin Miko
Martin Miko 10.3.2019, 10:13

Pigging je trolling nepůvabných dívek

Ve světě internetového seznamování se začal objevovat nový trend, kterému nikdo neřekne jinak než pigging. Vznikl z výrazu „to take a pig“, což v doslovném překladu znamená vybrat si prase. Pod tímto slangovým výrazem si představme pozvání na rande té nejošklivější a nejtlustší dívky nebo ženy na internetu.

Zahraniční server Telegraph zveřejnil případ 24leté Britky Sophie Stevenson, která se stala obětí piggingu. Po domluvě se svým holandským přítelem Jessem Matemanem se rozhodla, že za ním přiletí do Amsterdamu, kde se měli sejít. Za letenku utratila v přepočtu 10 tisíc korun. Na letišti v Amsterdamu na ni měl Jesse čekat, avšak po šesti hodinách čekání jí přišla pouze zpráva, že se stala obětí piggingu. Poté si ji ihned zablokoval.

Tento krutý „žert“ se nazývá pigging a byl populární kolem roku 2014 po vzoru amerických teenagerských filmů, kdy se klučičí party přátel sázely o to, kdo pozve na rande co nejošklivější a nejobéznější dívku. Pojem pigging se dokonce objevil na serveru Urban Dictionary, kde je vysvětleno, že tato hra vznikla na základě nápadu jednoho ze soutěžících v televizní reality show Big Brother Josieho Cunninghama. Ten se pokusil spustit seznamovací server s názvem „Pull the Pig“ pro „podprůměrně vypadající ženy“. Nápad na seznamku pro obézní slečny však nevyšel.

Ponižující a krutý trend

„Tento trend není jen krutý a ponižující, ale zároveň ničí sebevědomí žen,“ popisuje ho server Telegraph a zmiňuje, že tento druh trollingu není mezi lidmi ojedinělý a existují i další formy, jako například takzvaný benching, což je udržování si žen „bokem“ jakožto další potenciální partnerky pro případ, že by současný vztah nevyšel. Dále zmiňuje i catfishing, což je lhaní na sociálních sítích za účelem zvýšení pravděpodobnosti seznámení.

A zde je 10 nejslavnějších motorkářských gangů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články