fb pixel 10 nejslavnějších motorkářských gangů – G.cz
Vyhledávání

10 nejslavnějších motorkářských gangů

Jedete po dálnici, pustíte ostřikovače a najednou vidíte, že se vedle vás otírá chlápek na motorce. Pokud má vzadu na bundě výšivku, může to být poslední chyba vašeho života.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.10.2017, 09:00

1. Abutre´s (Brazílie)

abutre_

Největší brazilský gang má pobočky i v Argentině a nově i ve Španělsku, Japonsku nebo USA. Abutre znamená v portugalštině sup, takže se nedivte, až se na vás tahle partička slítne. Podle povídaček se ale věnují bokem hlavně pašování drog, prostituci a vydírání, takže jejich společenská nebezpečnost je relativně nízká.

2. The Rebels (Austrálie)

rebels

Největší australský gang má na kontě snad všechno od drog přes vydírání, únosy a dokonce i atentáty a popravy. V Austrálii má 70 poboček a musí se tu o území přetahovat s konkurencí, takže někomu občas ujede ruka a jsou z toho mrtví na titulních stránkách.

3. Solo Angels (Mexiko)

solo_ang

Jeden z nejslavnějších mexických gangů, který udržuje dobré vztahy i s kalifornskými motorkáři, takže bacha, koho naštvete, protože kámoši si to vždycky navzájem řeknou. Vzhledem k tomu, že jsou blízko u hranic, pašují kromě drog i lidi a zbraně. Jednou ročně pořádají spanilou jízdu, ale nenechte se tím zmást, patří do kategorie nejnebezpečnějších spolků vůbec.

4. Sons of Silence (USA)

sons_

Rozpínají se kolem Colorada a je jich čím dál tím víc. Vzhledem k jejich snaze uznat bílou rasu jako nadřazenou se nelze divit ani jejich rostoucí popularitě v Německu. Pašují drogy, zbraně a holky, přičemž ani jedno z toho se nebojí používat. Podle FBI jde o jeden z pěti nejnebezpečnějších amerických gangů.

5. Vagos (USA)

vagos

Jeden z nejrychleji rostoucích gangů v Kalifornii, kde se to vůbec motorkáři jen hemží. Vagos alias Green Nation poznáte podle toho, že mají zelené šátky nebo zelenou výstroj. Gang má pobočky i v Mexiku, takže jeho členská základna (stovky po zuby ozbrojených chlapů) je napůl americká a napůl hispánská.

6. Warlocks (USA)

warlocks

Motorkářské gangy se navzájem občas kamarádí (jindy se řežou jako koně), ale s Warlocks nechce mít žádný nic společného. Výhradně bělošský gang je relativně malý, což je dáno přísnými přijímačkami, ale vynahrazuje si to brutalitou svého konání. Pohybují se zejména na Floridě a v Pensylvánii.

7. Bandidos (Mexiko)

bandidos

V jejich logu je legrační panáček z reklamy na chipsy, ale nenechte se zmást. Tenhle klub má pobočky v šestnácti zemích a dokonce zakládá i falešné pobočky, které v případě průšvihu odvedou pozornost policie od skutečných pachatelů. Vznikli v Texasu, ale rozšířili se po hranici do Mexika a časem i na ostatní kontinenty. Hodně silní jsou v Austrálii.

8. Outlaws (USA)

Rocker-Beerdigung - "Outlaws" trauern um Mitglied

Nejstarší gang vůbec, založený už v roce 1936. Ze severu Ameriky se přesunuli hlavně do Kanady. Tady ovládají hranici a vaří drogy, aby se nějak uživili. Z profitu financují války s dalšími gangy, které mají o přeshraniční byznys zájem, případně se snaží rozšiřovat do Evropy a Austrálie.

9. Mongols (USA)

mongols

Úhlavní nepřítel Hell´s Angels. V osmdesátých letech jim Mongolové (pojmenovaní a inspirovaní rozpínavostí Čingischánovy říše) sebrali značnou část kalifornského rajónu, ačkoliv jsou počtem členů zhruba čtvrtinoví. Domluvili se totiž na spolupráci s hispánskými pouličními gangy v L.A., výměnou za to, že jim pomohou s gangy afroamerickými. Tahle křehká dohoda funguje dodnes a drží Mongoly vysoko ve hře.

10. Hell´s Angels (všude)

hells_

Největší a nejslavnější gang vůbec. Vznikl v roce 1948 v Kalifornii, o kterou se dnes pere s konkurenčními Mongoly. Na místo a slávu Pekelných andělů si dělá zálusk každý, ale v očích lidí je právě tenhle gang synonymem pro drsňáky na harlejkách. Může za to i mediální protežování ve filmech a knížkách, stejně jako krvavá stopa, která se za gangem táhne v USA i jinde. Andělé mají stovky poboček v 26 zemích na všech kontinentech. Celkem jde o skoro tři tisíce členů, přičemž svoje frčky si musí zasloužit, takže až někoho uvidíte, spočítejte si frčky. Jestli jsou všechny čtyři (tj. jde o plnohodnotného člena gangu), tak radši rychle upalujte opačným směrem.

A TADY se podívejte na velké finále Moto Junior.

Podobné články

Doporučujeme

Další články