fb pixel Seznámili se přes inzerát a málem je vedl psychopat: Co musíte vědět o The Killers, než na ně vyrazíte na Colours of Ostrava – G.cz
Vyhledávání

Seznámili se přes inzerát a málem je vedl psychopat: Co musíte vědět o The Killers, než na ně vyrazíte na Colours of Ostrava

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Letošní ročník Colours of Ostrava se začíná pěkně vybarvovat! Největší hudební festival v Česku se vytasil s parádním headlinerem, americkou kytarovou legendou The Killers. Ti, ačkoliv se dali dohromady v Las Vegas, začínali se zvukem pravé britské kytarovky. Co všechno byste o nich měli vědět?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.1.2020, 09:20

Když Brandon potkal Davea

Jedna z největších rockových kapel 21. století a asi největší hudební senzace, kterou kdy dala Nevada světu. Letošní ročník Colours of Ostrava odtajnil velmi příjemného headlinera, americkou kytarovku The Killers. Kapelu založili v roce 2004 zpěvák a frontman Brandon Flowers a kytarista Dave Keuning. Všechno to ale začalo v roce 2002 na koncertě Oasis, kam vyrazil sám Brandon. Zrovna ho vyhodili z jiné, synth-popové kapely. Poté, co slyšel naživo legendární manchesterskou bandu, řekl si, že by rád založil kytarovou skupinu, do jejíhož zvuku by dostal i svoje klávesy.

Když pak listoval Las Vegas Weekly, narazil na krátký inzerát neznámého kytaristy. "Hledáte nebo chcete založit kapelu? Vlivy: U2, (Smashing) Pumpkins, Oasis" stálo v něm. A tak se Brandon spojil s Davem Keuningem a domluvili se na konkurz. Že to dá vlasatý rocker dohromady s Mormonem nejdřív možná vypadalo divně, podle Keuninga byl ale Flowers nejnormálnější ze zájemců. Prý mu tam přišel chlapík, který měl po celých rukou vytetovaná jména všech mrtvých členů své rodiny.

Naštěstí pro všechny to dopadlo dobře. Dvojice přibrala ještě baskytaristu Marka Stoermera a bubeníka Ronnieho Vannucciho jr. a kapela byla na světě. Nejprve hráli v malých klubech, pak ve větších klubech, poté si jich všiml někdo z vydavatelství - zkrátka úplná rock'n'rollová pohádka. Možná kvůli britskému soundu, který v Nevadě nikdo jiný neměl, měli The Killers takový úspěch. Jejich první deska Hot Fuss se stala okamžitě celosvětovým hitem a jejich nejznámějším songem dodnes zůstává Mr. Brightside...

Poté, co se čtveřice stala senzací, přišlo v roce 2006 druhé studiové album, na které byli zvědaví kritici a fanoušci. The Killers tam zněli úplně jinak, více "americky" a ačkoliv reakce byli smíšené, i tak se dá deska Sam's Town považovat za úspěch, který rockovou bandu ukotvil v dějinách hudby, z čehož těží dodneška. Mimochodem, název právě druhého CD je inspirován skutečným místem, to jste věděli? A tušíte, podle čeho si The Killers vlastně zvolili svoje jméno? Tohle a pár dalších zajímavostí najdete v následující galerii:

Ačkoliv se od roku 2008 jednotliví členové kapely věnují i sólo projektům, na jaro 2020 oznámili novou desku, na kterou jsme všichni zvědaví a která pravděpodobně zazní právě i během show na Colours of Ostrava. Vyrazíte na The Killers, nebo to není váš šálek kávy?

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články