fb pixel Kníry na všem a hudební potrat jménem electroswing: Nejhorší trendy z let 2000 až 2010, které jsme kdysi milovali – G.cz
Vyhledávání

Kníry na všem a hudební potrat jménem electroswing: Nejhorší trendy z let 2000 až 2010, které jsme kdysi milovali

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Napadlo nás ohlédnout se zpátky do let 2000 až 2010 a připomenout si ty nejhorší trendy, které tehdy všichni milovali. Díky bohu, že je naprostá většina z nich již dávno mrtvá.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 11.12.2022, 22:30

1. Electroswing

Znáte ten příběh, jak vznikly zabijácké včely? Skupinu biologů napadlo, že zkříží relativně neagresivní evropskou včelu s jejím mnohem odolnějším africkým příbuzným – výsledkem měla být vysoce odolná a klidná včela, která by si z obou svých předků vzala jen to nejlepší. Jenže stal se pravý opak a namísto dokonalé včely se rozrodil nezvykle agresivní šílený zabiják, který vás za chvilku zabije. No a přesně tak to bylo s electroswingem. Namísto toho, aby si vzal to nejlepší ze světa elektroniky i swingu let čtyřicátých, zrodil se jeden z nejotravnějších hudebních stylů, který na několik let zničil milionům lidí jejich hudební vkus. A že byl electroswing opravdu všude. Na party, v rádiu a z nějakého důvodu si jej nejvíc oblíbili tvůrci televizních programů. Parov Stelar má krev na rukou! Krev obětí dobrého hudebního vkusu.

2. Crocsy

Tyto podivné gumové bačkory sice nosíme dodnes, na rozdíl od počátku dekády jsme se ale již naučili si tento zavrženíhodný kus oblečení nedávat na nohy na veřejnosti. Byly ale časy, kdy se crocsy normálně nosily třeba i do školy nebo na nákup namísto sandálů. Část občanů se ale ještě nedozvěděla, že podobně jako masturbace je nošení crocsů povoleno jen za zavřenými dveřmi. Pokud náhodou uvidíte někoho, jak si vykračuje v této gumové zrůdnosti, zkuste mu pomoct či zavolejte na nejbližší stanici módní policie.

3. Kníry na všem

Asi nejdivnější trend uplynulého desetiletí. Nemyslíme teď, že se vousatá tvář stala z vágusáckého vzhledu opět normou jako v 70. letech. Myslíme podivnou obsesi kreslených knírů – prodávala se trička s knírem, baťohy, pouzdra na telefony, penály. Může mi někdo vysvětlit, proč se tohle dělo? Co bude dál? Trička s pubickým ochlupením?

4. Raný internetový humor

Zatímco dnes přichází každý týden nový meme, který je ještě bizarnější než ten předchozí (PewDiePie se svým meme review by mohl vyprávět), začátek dekády byl jaksi zaseklý na několika z dnešního pohledu zcela idiotských trendech. Buď byl všude troll face, který byl zábavný asi tak 15 minut, nebo jsme ujížděli na podivných zoufale nevtipných videích, která se dají označit krásným anglickým slovíčkem „cringe“. Pamatujete třeba takový Annoying Orange? Nebo Nyan Cat? Nebo takový Gangnam Style, jenž celé generaci lidí navždy znechutil cokoliv společného s korejskou kulturou. Zlaté polykání pracího prášku, vážně.

5. Originální hipsteři

Hipsteři existují pořád, nebojte, nikam neodešli – jestli mi nevěříte, zkuste se někdy podívat na Žižkov. Nicméně, ten pravý, prapůvodní hipster model early 2010s se dnes již moc nevidí. Však víte, nevzhledné vousy, tričko s knírem, kšandy a k tomu zásadně jen skinny kalhoty, které byly obvykle tak úzké, že polovina mužů je neplodnější než zaměstnanci černobylské jaderné elektrárny. A k tomu se zásadně všechno psalo na psací stroje a kdo neměl doma gramec, byl za trapáka. V podstatě kulminace toho nejhoršího, co tahle dekáda přinesla.

A víte, co je na tom všem úplně nejhorší? Pamatujete, jak jsme ještě před pár lety nadávali na hnusnou módu osmdesátek a devadesátek a teď se to všechno vrátilo? Dejte tomu takových 10,15 let a vaše děti budou fňukat, jak se narodily ve špatné generaci. Tak až si vaše budoucí děťátko nasadí úzké džíny a na plný koule pustí Parov Stelar, tak ho moc nebijte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články