fb pixel Sériový vrah a sériová čísla bankovek: Běsnící Peter Manuel byl dopaden díky tomu, že zaplatil v hospodě – G.cz
Vyhledávání

Sériový vrah a sériová čísla bankovek: Běsnící Peter Manuel byl dopaden díky tomu, že zaplatil v hospodě

Zdroj: Eileen Henderson, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13043462

Dne 13. ledna roku 1958 byl ve skotském Glasgow zatčen Peter Manuel, americko-skotský sériový vrah. Odsouzen byl za sérii útoků, při nichž během dvou let zemřelo sedm až patnáct lidí.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 13.1.2024, 09:44

Narozen v Americe

Peter Manuel se narodil skotským rodičům v americkém New Yorku dne 13. března roku 1927. Rodina se poté přestěhovala do Detroitu v Michiganu a v roce 1932 se vrátila zpět do Skotska.

Rodina se usadila v Birkenshawu v Lanarkshiru. Peter Manuel se začal jako zločinec projevovat již v útlém věku. Ve 12 letech byl poprvé odsouzen za vloupání.

První vězení

V patnácti letech změnil působnost a zaměřil se na přepadávání. Později byl Manuel dokonce odsouzen na osm let za sexuální útok. Vězení však Petera Manuela nenapravilo. Nedlouho po propuštění zabil ve Skotsku devatenáctiletou ženu, kterou při vloupání ubil k smrti.

Byl zatčen a obviněn z další loupeže, ovšem během čekání na soud v září 1957 zavraždil Peter Manuel další ženu, navíc i její dceru a sestru. Z útoku byl ale obviněn manžel zemřelé ženy. Na Nový rok 1958 ve svém běsnění Peter Manuel pokračoval. Vloupal se toho dne do jednoho vytipovaného domu a zabil celou tamější rodinu.

Bankovky

Manuel, sériový vrah, byl dopaden, když policie vystopovala sériová čísla bankovek, kterými bylo těsně před svátky zabitému muži zaplaceno, a zjistila, že Manuel těmito bankovkami platil za nápoje v místní hospodě.

Peter Manuel byl souzen u vrchního soudu v Glasgow, svoji obhajobu vedl sám. Dne 11. července roku 1958 byl za své činy oběšen a stal se tak předposledním zločincem, který byl ve Skotsku popraven. Jeho poslední slova údajně zněla: „Zapněte rádio a já odejdu v tichosti.“

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články