Seriál o Wu-Tang Clan je tu! Rozeznáte od sebe rappery a herce, kteří je ztvárnili? – G.cz
Vyhledávání

Seriál o Wu-Tang Clan je tu! Rozeznáte od sebe rappery a herce, kteří je ztvárnili?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Před týdnem odstartovala streamovací televize Hulu premiérovým dílem seriál Wu-Tang: An American Saga, na který se těší všichni fanoušci hip hopové muziky. Proto by bylo dobré se o této kultovní kapele dozvědět něco víc.

Martin Miko
Martin Miko 11.9.2019, 16:36

Seriál o hudební legendě

O Wu-Tang Clan byl natočen seriál, který uvidíte pouze na streamovací televizi Hulu. My vám nyní přinášíme několik zajímavostí a v galerii pak srovnání herců s jejich reálnými předobrazy. Tak schválně, jestli je poznáte nebo ne.

1. Kapelu založili bratranci

V roce 1992 založili kapelu 3 členové Wu-Tang Clan ve složení RZA, ODB a GZA, kteří si tehdy říkali All In Together Now. Postupně k sobě do seskupení přibrali rappery Ghostface Killah, Masta Killa, Method Mana, Inspectah Deck, U-God, Raekwona a další diskžokeje (Cappadonna, Allah Mathematics), kteří se během let střídali.

2. Název podle samurajského meče

Víte, co znamená název kapely Wu-Tang Clan? Jedná se o legendární samurajský meč, který disponuje kouzelnou mocí. Producent RZA je známý tím, že mnoho zvuků a hlášek zakomponoval do tvorby kapely právě ze starých kung-fu filmů. Tím se Wu-Tang Clan odlišoval v 90. letech od zbytku.

3. Geniální producent RZA pomohl i mnoha filmům

Dvorním producentem kapely je jeden ze zakládajících členů RZA, který patřil v 90. letech k těm, kteřý definovali tehdejší zvuk hiphopové muziky. Je známý i tím, že se dlouhodobě věnuje filmové muzice. Pracoval na filmech jako je Kill Bill, Blade 3 nebo Ghost Dog. Kromě toho si ho můžete pamatovat jako herce ve vedlejších rolích. Zahrál si například ve filmech jako Americký Gangster, Kafe a cigára nebo Buď v klidu.

4. Celá kapela jako součást popkultury

Na světě není nikdo, kdo by neznal název a specifické logo kapely Wu-Tang Clan. Ta se stala součástí světové popkultury. Jednotliví členové kapely jsou samozřejmě aktivní v mnoha oblastech a rozhodně nejde jen o hudbu, ale i o film. Vzpomeňme například na zesnulého rappera ODB. Ten se objevil například ve filmu Náhradníci. Nejaktivnějším hercem z Wu-Tang Clan je bezesporu Method Man, který si zahrál v desítkách filmech a seriálech.

5. Vydali desku v počtu jednoho kusu

Vzpomínáte si na rok 2015, když Wu-Tang Clan nahráli desku v počtu jednoho kusu, který si tehdy koupil v aukci jistý Martin Shkreli. Toho si samozřejmě svět pamatuje, jelikož zdražil lék na AIDS o 5455 procent, čímž se stal tehdy nejnenáviděnější osobou na planetě. Za desku byl ochotný dát neuvěřitelné 2 miliony dolarů. V roce 2017 se Shkreli rozhodl dát desku na eBay, kde ji prodal za milion dolarů.

A zde vás překvapí, jak probíhal koncert Michaela Jacksona v Praze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články