Legendární koncert Michaela Jacksona v Praze: V půlce devadesátek král popu přilákal 120 tisíc lidí, dorazil i Václav Havel – G.cz
Vyhledávání

Legendární koncert Michaela Jacksona v Praze: V půlce devadesátek král popu přilákal 120 tisíc lidí, dorazil i Václav Havel

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Před 23 lety se Česká republika stala svědkem jednoho z nejvelkolepějších koncertů ve své historii. Za vším stála dnes již zesnulá legenda popu Michael Jackson, která vystoupila na vyprodané Letenské pláni v Praze a ukázala Česku, jak vypadá pořádný koncert. Jacksonovo světové turné HIStory zkrátka nemohlo začít lépe.

Martin Miko
Martin Miko 7.9.2019, 10:22

Jackson ohromil Prahu

7. září 1996 se v Česku odehrál jeden z největších koncertů v historii země. V Praze totiž vystoupil samotný Michael Jackson. On sám však do Prahy dorazil už o 4 dny dříve, aby si během svého pobytu v našem hlavním městě prohlédl památky, setkal se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem a aby navštívil dětský domov ve Zbraslavi a dětské traumatologické centrum v Motole. Jackson strávil tehdy v Praze celkem 5 dnů. PKrál popu bydlel v hotelu Intercontinental, který byl po celou dobu jeho pobytu obléhán šílenými fanoušky. Z dnešního pohledu je bizarní fakt, že si Jackson pozval k sobě na hotel jedno dítě, se kterým vedl údajně přátelský rozhovor.

Co se týče samotného koncertu Jacksona na Letenské pláni, dorazit mělo údajně 120 tisíc diváků, což bylo podobně jako na koncert Pink Floyd v roce 1994. V srpnu 1995 dorazilo na pražský koncert Roling Stones na Strahově přes 130 tisíc diváků. Celá Praha byla tehdy polepena plakáty na velkolepou show k tour HIStory a Pražský dopravní podnik musel tehdy kvůli akci pozměnit jízdní řády.

Jacksonův koncert tehdy trval 2 a půl hodiny a byl pro fanoušky obrovským zážitkem, nicméně kritikům se moc nelíbil a označovali ho za „směšný cirkus“. Cena lístku na koncert se tehdy pohybovala okolo 700 korun. V roce 1996 se průměrná česká mzda pohybovala okolo 9 tisíc korun, takže to bylo poměrně hodně peněz.

V následující galerii můžete zavzpomínat na to, jaké to bylo, když božský Michael Jackson přijel v roce 1996 do Prahy.

A zde vás potěší velká galerie satirických koláží od Vaina.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu