Selský rozum má větší váhu než vědecky podložená fakta, uznal Evropský soud

Obrázek uživatele Dominik Landsman
17.6.2018, 08:06

Evropský soud konečně rozhodl v otázce, která poslední dobou hýbe společností. Selský rozum je víc než poznatky nějakých vědců.

„Podívejte, selský rozum tu byl odjakživa. Jedná se o vrozenou inteligenci. Vědecké poznatky, to jsou věci naučené, získané a hlavně podložené pouze malou skupinkou lidí. Jestliže nějaký vědec přijde s tvrzením, že země je kulatá, společnost si tak nějak z lenosti zvykla na to, že se mu věří. Stačí, pokud tuto teorii podpoří ještě několik dalších vědců a je to bráno jako hotová věc.

Takže si vemte, že celé lidstvo stojí na tom, že pár vědců něco prohlásí a je vymalováno. Co když to je spiknutí? Co když se skupinka mocných rozhodla, že teď se jim hodí, aby byla země kulatá? Ha? K tomu stačí mít pod palcem ještě některá mocná média a elity si dělají se zbytkem planety, co se jim zlíbí.

My z našeho institutu právě nabádáme lidi, aby nevěřili vědcům ani tradičním médiím. Důležité je věřit vlastnímu selskému rozumu a vyhledávat na internetu lidi se stejným názorem, jako máme my. Tím pádem dospějeme k závěru, že nejenže jsme nějakou záhadu vyřešili našim vlastním selským rozumem, ale že je zde spousta lidí, kteří to vidí stejně. Čím víc lidí to vidí stejně, tím víc je to pravda,“ prozradil pan Antonín Špona, předseda Českého svazu pro selský rozum, který má z verdiktu Evropského soudu nesmírnou radost.

„Jsem rád, že soudci Evropského soudu při rozhodování použili selský rozum. Teď se budou dít věci. Budou se přepisovat učebnice. Už dávno je jasné, že selský rozum je nejvíc, co jde. To nejsou žádné vědecké obory, které obohacují lidstvo. Kdepak. Člověk nepotřebuje studovat roky fyziku, aby mu bylo jasné, že když upustíme nějakou věc, tak ta padá dolů. A kdyby byla země kulatá, tak by ti dole asi spadli ne? Selský rozum říká, že země je placatá. To je jediné logické vysvětlení. A takhle to je se vším,“ stačil ještě prozradit pan Antonín Špona, který se následně omluvil, neboť musel jít upálit čarodějnici, která se prozradila tím, že jí je přes třicet a je pořád single.

Díky průlomovému verdiktu stoupla spokojenost obyvatel Evropské unie až o patnáct procent. Lidé mají ze sebe lepší pocit. Konečně si připadají užiteční a chytří. Už žádní vědátoři. Svět se nyní bude řídit podle selského rozumu. Ten je nadevše. Čekají nás lepší zítřky a ještě lepší pozítřky. Popozítřků se sice už planeta nejspíš nedožije, neboť lumeni, kteří používají pouze selský rozum, budou mít celosvětově přístup k takovým parádičkám, jako jsou atomové bomby, ale tak ty dva dny budou jistě super.

A tady máte 6 indicií, podle kterých poznáte, že jste hloupí.


Komentáře