fb pixel Selfie roku? Určitě ne z koncentráku! Muzeum v Osvětimi žádá, aby lidé nesdíleli fotky z tábora smrti – G.cz
Vyhledávání

Selfie roku? Určitě ne z koncentráku! Muzeum v Osvětimi žádá, aby lidé nesdíleli fotky z tábora smrti

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Je správné když se lidé zajímají o historii a navštěvují koncentrační tábory, které nám připomínají hrůzné činy, na něž bychom neměli nikdy zapomenout. Avšak dát světu najevo, že jste byli na exkurzi v táboře smrti tím, že na Instagram nahodíte vysmátou selfie před branami Dachau nebo nohama setřete rosu na kolejích v Osvětimi-Březince jak Wabi Daněk. To není cool.

Martin Miko
Martin Miko 22.3.2019, 13:49

Stírat rosu na kolejích před koncentrákem není cool

Jak nejlépe ukázat, že jste buran, hlupák a ignorant? Udělejte si vysmáté selfie před branami koncentračního tábora a nasdílejte ho na Instagram! Tato prapodivná móda neutichla ani po zdrcující kritice a mediální vlně, která se strhla před nedávnem. Vzpomínáte si na virální fotografii, na které dívky na školním výletě hajlovali před bránou do koncentračního tábora v Osvětimi? Použily tehdy hashtag Auschwitz, kvůli čemuž fotografie proletěla během pár dní celým světem.

Nyní však muzeum v koncentračním táboře v Osvětimi na svém Twitteru vydalo žádost, která se týká všech návštěvníků. Prosí v ní, aby se lidé přestali fotit při "baletu" na kolejích, které vedou do bývalého tábora smrti. Na výzvu upozornila britská stanice BBC. Samozřejmě, že se jedná o projevení neúcty, jelikož na tomto místě zemřelo obrovské množství lidí. Podle tehdejšího velitele tábora Rudolfa Hösse tu našlo smrt více než tři miliony lidí, jak uvedl během Norimberského procesu, nicméně oficiální zpráva Státního muzea Osvětim-Březinka říká, že v táboře zahynulo 1,1 milionu lidí, většinou židovského původu.

Móda sdílení selfie je samozřejmě nesporná, jenže před branami bývalého tábora smrti, to není zrovna košér. Někteří lidé však s tímto názorem nesouhlasí a na radostných fotografiích z Osvětimi nevidí nic špatného. Dokonce mladé lidi obhajují a tvrdí, že je to pouze jejich způsob, jak vzdát úctu a respekt tomuto památnému místu.

Následující galerie vám ukáže, jak byste se neměli chovat uvnitř bývalého koncentračního tábora:

A zde se Tomio Okamura rozhodl, že uspořádá koncert kapely Ortel na Václaváku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články