Ach, ti finanční poradci. Přijmout jejich nabízené služby, to je jako jít naprostému cizinci se srdcem=peněženkou na dlani. Jsou to i naši přátelé nebo příbuzní. Jakmile naskočili na tuto zakletou kariérní jízdu, nelze popřít, že si od nich držíme jistý odstup. Odkud se rodí naše nedůvěra k lidem z finanční branže?
1. Když nás kámoš či známý (čerstvě uchycený finanční poradce) výjimečně kontaktuje, není to proto, aby s námi zašel na pivko a nezávazně pokecal, ale "aby si s námi sjednal schůzku, která by nám mohla pomoct s finanční situací".
2. Nemluví o ničem jiném než o životních pojistkách, investicích, penzijním připojištění a současné výši úroků v té a té bance.
3. Někteří nevědí, co znamená odpověď NE. Pro nikoho z principu nemůže být zajímavá jakákoliv nabídka od člověka, který musí všechny své "klienty" stíhat jako pes, aby se vůbec uživil.
4. Jejich naučené fráze znějí jako mantra, kterou jim šéf nařídil opakovat si každou noc před spaním. A poslouchat to je téměř děsivé.
5. Poradcem může být ÚPLNĚ každý, což je kámen úrazu. Když se nás do životní pojistky snaží zlákat uhrovitý teenager, který ještě nedostudoval střední školu, nepřijde nám to ani zpola vtipné. To jako vážně?!
6. Nic nenasere víc než nagelovaný blbeček, který se klientovi směje do tváře se slovy, že vyhazuje své peníze komínem a může být rád za to, že ho před krušným osudem zachrání.
7. Nelze tak jednoduše uvěřit, že někdo pro vás dělá výhodnou službu a to nezištně.
8. Kdo je ten hodný a kdo zlý? Od posezení s finančními poradci už vzešlo tolik průserů na celý život, že to kdekoho zcela odradí.
9. Reference na jeho služby? "Za poslední rok jsem uzavřel XY smluv!" To je sice hezké, ale nutně to neznamená, že svým klientům vždy pomohl!
A TADY máte 10 žen, které si se svými financemi uměly zatraceně dobře poradit.