Song Bo ze severočínské metropole Tchien-ťin (Tianjin) má cystu v mozku. Je velká a svou formou tak závažná, že ji nelze operovat. Způsobuje velenepříjemné problémy, zejména ukrutné bolesti hlavy. A ty pak vyvolávají psychické potíže - úzkosti a deprese.
Když mu nemoc před necelými dvěma lety diagnostikovali, Bo se málem zhroutil. Ve svých necelých třiceti plánoval konečně založit rodinu, ale po návštěvě lékaře mu došlo, že kvůli svému zdravotnímu stavu si jen těžko najde manželku, která by s ním chtěla mít děti.
Jednoho dne brouzdal internetem a narazil na nabídku online obchodu Taobao, která mu vnukla zajímavý nápad - naději na řešení jeho životní situace a souvisejících depresí.
Bo si tu koupil panenku, tedy věrně vyvedenou plastovou loutku dítěte v životní velikosti i podobě. A teď tohle ani ne metr a půl vysoké stvoření bere všude s sebou. Jak ukazují následující fotografie, když je s ní, depresemi rozhodně netrpí.
Fotky ukazují dva společně strávené dny, během kterých se šlo na procházku, do kina, na nákupy, do kavárny... jelo se dokonce i metrem.
Sing žije se svou matkou, která prý vůbec nic nenamítá proti tomu, že si syn pořídil umělou dceru za v přepočtu asi padesát tisíc korun a nastěhoval si ji domů. Když o ní mluví, říká jí jménem, které pro ni syn vybral: Xiao Die (což znamená Motýlek). A kamkoli Bo jde, jde Motýlek (nebo spíše Motýlka?) s ním.
Odborně se téhle metodě říká surogátní terapie. Bohužel se zprofanovala v oblasti léčby sexuálních poruch.
Je to smutný příběh, ale jak říká Boova matka: "Vím, že není úplně normálně chovat se k panence jako k živému dítěti. Jenže kdybyste ho viděli předtím, jak žil v začarovaném kruhu bolestí hlavy a následných depresí a nikdo mu nedokázal pomoci. Teprve když si pořídil jí, došlo k neskutečnému zlepšení, alespoň po psychické stránce."
Ale stejně je asi pořád lepší (alespoň v jistých ohledech) si pořídit skutečné dítě - TADY máte devět rozumných důvodů proč.