Kávová bitva: 5 hipstřích kaváren v New Yorku proti 5 v Praze – G.cz
Vyhledávání

Kávová bitva: 5 hipstřích kaváren v New Yorku proti 5 v Praze

Ultimátní hipstří battle na vlastní kůži! Kde mají lepší kafe? Kde je unikátnější prostředí? A kde je víc hipstrů?

Tomáš Marný
Tomáš Marný 30.8.2014, 21:00

1. Brooklyn Roasting Company

brc foursquare.com brc2 foursquare.com

Ultimátní hipstří kavárna, kterou tu přestavěli z bývalého skladu, ostatně, jako všechny jiné podniky v okolí. Místo je originální, kromě výborné kávy, kterou si tu sami praží, tu koupíte i saláty, sendviče, jogurty s müsli a další pochutiny. Wifi funguje, místa je dost, ale pokud nemáte MacBook, budete vypadat přinejmenším podezřele.

2. Birch Coffee

birchcoffee foursquare.com birchcoffee2 foursquare.com

Trochu zastrčená kavárna kousek od Flatiron Building vás dostane hned cedulí na baru. Nabádá vás, že pokud se chcete s někým seznámit, máte si vzít jednu z menších cedulek, na kterých jsou napsána různá konverzační témata (třeba oblíbené filmy), dát si ji k sobě na stůl a čekat. A vůbec, při dobré kávě se tu moc jiného, než povídat, nedá, protože wifi funguje až od 17 hodin! To je fígl!

3. Culture Espresso

cultureEspresso foursquare.com cultureEspresso2 foursquare.com

Výborná kavárna jen kousek od Empire State Building, kde pro vás mají i různé pochutiny. Jediným mínusem je trochu omezenější prostor k sezení, ale jinak pohoda a klid…

4. Kaffe 1668

caffe1668 foursquare.com caffe16682 foursquare.com

Kavárenská lahůdka! Už u vstupu vás vítá plyšová ovce a toto ovčí téma se pak line celým prostorem. Prostě je to asi kavárna pro kávové ovce, jinak si to nedovedeme vysvětlit. Interiér je dostatečně velký i pohodlný pro posezení, wifi maká a jako bonus tu připravují i speciální kávy. Zkuste třeba tu s mangovým "ocasem",  je fakt výborná…

5. Toby’s Estate Coffee

TobysEstateCoffee foursquare.com TobysEstateCoffee2 foursquare.com

Protipól již zmíněných kaváren, který má ale také něco do sebe. Kavárna je totiž volně průchozí do sousedícího knihkupectví, kde se můžete usadit u krbu, případně můžete projít ještě hlouběji do domu a usadit se v luxusním módním butiku. Tady si srkáte svoje capuccino a koukáte na ten cvrkot ve vysokých podpatcích okolo…

A co na to Praha?

1. Kafemat

kafemat foursquare.com kafemat2 foursquare.com

Dejvický Kafemat není kavárnou v pravém slova smyslu, ale spíš „kávový bar”. Posedět tu můžete pouze přímo ve výkladní skříni, ale i tak je to takové klidné a poetické. A hlavně tu dělají kávu Doubleshot, takže kvalita zaručena!

2. Bistro 8

bistro8 foursquare.com bistro82 foursquare.com

Kousek od Strossmayerova náměstí směrem k Letenským sadům najdete dnes již kultovní Bistro 8. Tedy kultovní pro mladé kafíčkáře a hipstry. Jak už název napovídá, kromě výtečné kávy se tu i dosyta najíte. Na výběr máte polévky, sendviče, saláty, ale samozřejmě i sladké cupcakes a koláče.

3. EMA espresso bar

ema foursquare.com ema2 foursquare.com

Pravděpodobně jediná kavárna v Praze bez wifi (kromě Kávovarny  v pasáži Lucerna), ale zato se školními židličkami na posezení. Výborná káva, jídlo a dezerty a ideální pozice u Masarykova nádraží jen kousek od centra. Jakmile se tu usadíte, už se vám nikam nechce…

4. The Farm

thefarm foursquare.com thefarm2 foursquare.com

Relativně nový podnik v Korunovační ulici není prvoplánovou kavárnou, ale spíše jakýmsi bistrem. Kromě lahůdkové kávy Doubleshot tu excelentně vaří a je úplně jedno, jestli je tu zrovna kuchař nebo kuchařka. Také tu mají výborné mléčné koktejly. A protože je tu útulno, dá se zde i poměrně dobře pracovat, nebo se třeba učit. Wifi funguje, jak má a starostlivá majitelka se vás stále ptá, jestli máte vše a jste spokojeni.

5. Můj šálek kávy

msk foursquare.com msk2 foursquare.com

Dnes již klasický karlínský podnik v Křižíkově ulici je proslulý svou kávou, snídaněmi (včetně pravé anglické) a skvělými dezerty. Poměrně často je tu úplně plno, takže se vyplatí udělat si rezervaci předem. Stojí to za to.

A jaký je výsledek? Co se týká designu, vybavení a útulnosti, vcelku jasně vedou podniky v New Yorku, poněkud překvapivé ale je, že káva je lepší u nás v Česku. Také jídla tu za své peníze dostanete více a to i čerstvě připraveného a ne jen baleného. A o konzumaci jde v kavárnách především!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články