10 upřímných komiksů o tom, jak těžký je pro muže život po rozchodu – G.cz
Vyhledávání

10 upřímných komiksů o tom, jak těžký je pro muže život po rozchodu

Je blaho žít bez přítelkyně? Těsně po rozchodu to muži prožívají stejně jako ženy. A vytvořili o svém porozhodovém období celkem výmluvnou stripovku.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 7.10.2016, 12:30

Jmenuje se Brandon Sheffield, pochází z Oaklandu v Kalifornii a jak to už tak bývá, stejně jako mnozí jiní před ním a po něm se rozešel s dívkou. Po ukončení dvouletého vztahu se cítil, jako kdyby mu chyběl kus sama sebe. Každý den, který mu tu skutečnost, že je sám, připomněl malými, nepatrnými skutky, si začal stručně zaznamenávat do deníku. Bral to jako malou terapii, která mu pomáhala rozchod přežít. A když po čase zjistil, že podobně se cítí i mnohem víc jeho kamarádů a známých, rozhodl se, že by mohl vytvořit ze svých malých příběhů i komiks.

S tím Brandonovi nakonec pomohla ilustrátorka z New Yorku, Dami Lee, díky které se nejspíš Brandonův pohled na svět dotkl nejen mužů, ale také i čtenářek. A jejich společný projekt No girlfriend comics úspěšně běží od roku 2014 až do současnosti.

Původně hlavního hrdinu nechtěl ani jeden z tvůrců trápit - mělo vyjít 20 stripů, na konci kterých se mělo Brandonovo alterego oklepat a posunout dál. Čtenáři byli ale ze zdeptaného mladíka natolik uneseni a přirostl jim k srdci, že chtěli pokračování. A tak je tu porozchodová minideprese v komiksech dodnes. Co myslíte, cítíte to stejně?

1. Den poté

2. Nač se snažit?

3. Jaký smysl má postel

4. Čas jít spát

5. Jsem v pohodě

Jak moc nápomocné jsou vám při rozchodu maminky? Dočtete se na druhé straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články