fb pixel SATIRA: "Tak co, Andreji, dneska upečeme bábovku, nebo Hamáčka?": 6 věcí, které spolu Babiš a Zeman ve skutečnosti dělají v Lánech – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: "Tak co, Andreji, dneska upečeme bábovku, nebo Hamáčka?": 6 věcí, které spolu Babiš a Zeman ve skutečnosti dělají v Lánech

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Slunce svítí, ptáci zpívají a vládní krize v České republice vesele probíhá již třetí měsíc. No, probíhá. Místopředseda ČSSD Michal Šmarda v pondělí večer požádal Jana Hamáčka o stažení své nominace na ministra kultury, takže jedeme zase pěkně od začátku. A my začínáme vážně pochybovat o tom, co spolu vlastně premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman během častých schůzek v Lánech provádějí. Jako vždy jsme zapojili fantazii a...

Rom Jeremy
Rom Jeremy 20.8.2019, 07:59

1. Hledají peníze

Víte, jak se pomalu každý měsíc Andrej Babiš chlubí, že se mu zase podařilo „najít peníze“? Tipy na to, kde utajené balíky a pytle se symbolem dolaru napěchované bankovkami nalézt, mu totiž při každé návštěvě radí právě Miloš Zeman – zrovna tuhle návštěvu má v plánu předat panu premiérovi další mapu se zakopaným zlatým pokladem, který se dle legendy nachází pod podlahou bývalé Kalouskovy kancelář na ministerstvu financí.

2. Sportují

Jelikož je důležité se neustále udržovat v dobré tělesné i duševní kondici, oba politici spolu sportují v Lánských zahradách. V oblibě mají hlavně dvě aktivity – první z nich jsou lidské šachy, kdy na gigantické šachovnici pochoduje 32 mužů a žen navlečených do obřích papundeklových kostýmů – když je třeba nějakou figurku vyřadit, je nebožák-pěšec potichu popraven, aby měla hra pořádné grády. Dále pak prezident i premiér velice rádi cvičí střelbu z luku na jablko – jako podstavec poté slouží Jan Hamáček, kterému byl pro tuto roli dán mandát grémia předsednictva sociální demokracie.

3. Tuží si mozky četbou

Nejoblíbenějším knižním titulem obou politiků je nechvalně známý Lexikon zla svázán v lidské kůži, který je nutno číst za úplné tmy, pouze při svitu voskových svíček. Následně je na obřím kamenném stole po Gustavu Husákovi obětována koza, kterou pro tyto účely dodává řeznická divize Agrofertu. Při tom je ve směsici staroaramejštiny a vizigótštiny přečtena kletba, která oběma mužům zajistí na další měsíc neomezenou vládu nad zemí. I pod ní.

4. Procházejí se

Každý pejskář ví, že nic nevyčistí mysl tak dobře jako procházka se psem. A Lánské zahrady jsou pro hezké venčení jako dělané. Dokonalou idylku kazí snad jen fakt, že od minulé procházky musí mít Zemanův mazlíček Ovčáček košík, jelikož během hárání ošklivě pokousal Babišova Máru Prchala, který má od té doby pochroumanou packu.

5. Jen tak se dívají na filmy

Než stihne Andrej Babiš přijet z Prahy, udělá pan prezident v zámecké mikrovlnce pořádnou mísu máslového popcornu, takže když premiér za doprovodu ochranky (která nese čerstvě upečenou pizzu) dorazí, je již všechno připraveno pro pořádnou movie night. Mezi nejčastěji sledované filmy vládnoucí dvojice patří klasická česká komedie Spalovač mrtvol či romantické drama Zkrocená hora.

6. Pečou bábovku

Kdo si teď představuje Miloše Zemana v zástěře, jak čeká, než Andrej Babiš oddělí žloutky od bílků, ten bude asi zklamán. Jedinou bábovku, kterou spolu tito dva politici pomalu, ale jistě pečou, je totiž Jan Hamáček, který by se měl po totálním fiasku s neschopností prosadit si svého ministra kultury již pomalu opékat ve vlastní šťávě.

A tady si přečtěte, jak podle nás dopadne vládní krize.

Podobné články

Doporučujeme

Další články